כל המידע על עמותת אדם לאדם הפועלת למען אוכלוסיית הקשישים בישראל ומסייעת להם במגוון תחומים
עמותת אדם לאדם - סיוע לאוכלוסיית הקשישים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותת אדם לאדם למען הקשישים

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

עמותת "אדם לאדם" הוקמה בשנת 2003 במטרה לסייע לאוכלוסיית הקשישים בארץ ובעיקר לאלה המצויים מתחת לקו העוני.

העמותה שמה לה למטרה לעזור לקשישים בתחומים שונים – פיזיים ונפשיים כאחד. מתנדבי העמותה מבקרים באופן קבוע בבתי הקשישים, משוחחים עימם, מקשיבים להם ומפיגים מעט את תחושת הבדידות ואת הדממה הגדולה בה הם שרויים לעיתים כמעט מרבית שעות היום.

בנוסף לתמיכה הנפשית, בעמותה דואגים לתקן חפצים שבורים, להחליף נורה שנשרפה, להתקשר לבעל מקצוע ובעת הצורך גם לספק מכשיר חדש כדי להקל מעט על שגרת החיים של הקשיש. 

חזון עמותת אדם לאדם

פעילותה של עמותת "אדם לאדם" מתמקדת בעזרה מיידית וישירה למספר רב ככל שניתן של קשישים בארץ החיים במצוקה. בעמותה מאמינים ויודעים, כי לכל אדם בישראל ישנה הזכות הבסיסית לחיות בכבוד גם בהגיעו ל"גיל השלישי".

מסיבה זו, שמה לעצמה העמותה למטרה לנסות ולסייע על בסיס חודשי, באופן קבוע ולאורך זמן לכל קשיש בקהילה הנזקק לעזרה. העמותה מנסה לשפר את תחושת הביטחון הקיומי של הקשישים ואת איכות חייהם.

בנוסף לכך, עמותת "אדם לאדם" שמה דגש על תמיכה אישית באמצעות הפעלת מתנדבים ותושבים של הקהילה באזור מגוריו של הקשיש והיא מסייעת לעשרות קשישים החיים באזורי מצוקה ובעיקר בערים: תל-אביב, שדרות, באר שבע וחיפה.

תוכנית "ביטחון תזונתי" לכל קשיש

פרויקט הדגל של העמותה הוא הפרויקט "ביטחון תזונתי" לקשישים, שבמסגרתו מתבצעת אספקה קבועה של סל מוצרי מזון לכל קשיש הזקוק לכך.

בערך כ- 30% מאוכלוסיית הקשישים בארץ סובלים כחלק מחיי השגרה ממצוקה כלכלית קשה ולעיתים אינם יכולים אפילו לרכוש מזון באופן סדיר.

בעמותת "אדם לאדם" פועלים במטרה להבטיח שלא יהיה במדינת ישראל ולו קשיש אחד רעב. כדי לסייע, אוספים בעמותה מידע שמתקבל משירותי הסעד, מחברות סיעוד, מעובדי המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות ומעובדים סוציאליים המכירים את הקשישים באופן אישי.

לצורך מתן השירות, מגיעים מתנדבי העמותה לביתו של הקשיש ומרכיבים יחד עימו את סל מוצרי המזון שלו בהתאם לטעמו האישי ולצרכיו.

בנוסף לכך, קיים שירות מוקד "אוזן קשבת לקשישים" המאפשר לקשישים לשנות את הרכב סל המוצרים בהתאם לצורך. סל המזון מגיע מהמרכול לבית הקשיש בקביעות פעמיים בחודש, והעמותה דואגת שהחלוקה תהיה דיסקרטית.

פעילויות העמותה

פעילות עמותת "אדם לאדם" מתמקדת בארבעה תחומים עיקריים:

  • ביטחון תזונתי – כאמור, העמותה מספקת סל מצרכי מזון קבוע לקשישים נזקקים המגיע ישירות עד הבית
  • עזרה בבית – מתנדבי העמותה מבצעים תיקונים שונים בבית הקשיש. בנוסף לכך, דואגת העמותה לציוד בסיסי לבית, כדוגמת מכשירים חשמליים חיוניים, ריהוט וגם מוצרי טקסטיל
  • עזרה רפואית – העמותה מסייעת לקשישים שידם אינם משגת ברכישת תרופות המיועדות לטיפול במחלות כרוניות בשיתוף עם עמותות אחרות
  • הרחבת מעגל הסיוע – העמותה משקיעה מאמצים רבים בניסיון לחבר בין קשישים נצרכים ובין ארגוני מתנדבים או עמותות שיכולות לתת סיוע בנושאים שונים

מידע נוסף על פעילות עמותת "אדם לאדם" ניתן למצוא באתר האינטרנט של העמותה.
    
למידע נוסף על עמותות המסייעות לקשישים: לחצו כאן

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
דיאטה מסוכנת שלום הציבור ואחריות משרד הבריאות - מה ניתן לעשות במקרה של שימוש בדיאטה מסוכנת, הפוגעת בבריאות שלנו? משרד הבריאות אחראי לשלום הציבור בישראל בכל הנוגע לשיווק ומכירה של דיאטות...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור