עמותות וארגוני סיוע - עמותת "אחריי" מבקשת לקדם ערכים של מנהיגות ותרומה חברתית בקרב בני נוער מכל שכבות האוכלוסיה. המסגרת שהם מקנים לחניכים היא כה משמעותית עד כי רבים משתלבים כקצינים בצבא וחוזרים להדריך כמתנדבים.
אחריי - חינוך נוער למנהיגות ועשייה חברתית
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותת אחריי! - שינוי חברתי ומנהיגות בקרב בני נוער

Hebrew
תאריך: 08/07/2010 12:26   

במדינת ישראל קיימות תנועות רבות שמקדמות אוכלוסיות מכל קצוות הקשת הדמוגרפית ועמותת "אחריי" מקדמת את כולן, כאשר מטרת העל שלה היא לפתח את תחושת המנהיגות הצעירה בישראל.

קבוצות רבות של בני נוער נמצאות בנקודות קצה, כלומר במקום שממנו הנטישה של המסגרות הנורמטיביות הקיימות היא רק שאלה של זמן. בני הנוער הללו נמצאים בעיירות הפיתוח, בפנימיות הפזורות ברחבי הארץ, מרכזי הקליטה וגם מן השכונות.

"אחריי" היא עמותת סיוע לבני נוער, המקדמת בני נוער בגילאים שונים ובמסגרת פרויקטים שונים, הכוללים לימודים לבגרויות, הכנה לצה"ל,  חוגי סיור ועוד. מדובר על 140 מסגרות קיימות שבהם לוקחים חלק יותר מ- 2500 חניכים בפרויקטים השונים.

אחת ההנחות המרכזיות שעומדות מאחורי הפעילות של התנועה הזו היא שהקניית כלים נכונים ותמיכה מתאימה יכולים לגרום לכל אחד להבין את הפוטנציאל הגלום בו ולהעצים את כל מי שרק רוצה. במסגרת התנועה כבר ניתן לראות קומונות של שנת שירות ואפילו גרעיני נח"ל בצבא.

תנועת "אחריי" - נותנים למתבגרים את הדחיפה למצויינות

תנועת "אחריי" היא עמותה הפועלת כבר משנת 1997 והחלה את דרכה עם הקבוצה הראשונה בשכונת התקווה בתל אביב.

התנועה נמצאת בהתפתחות מתמדת ובגידול מואץ משום שיש את הצורך החברתי בגוף שכזה, המעודד ומעצים בני נוער בכל מיני דרכים ופרויקטים.

בנוסף לפרויקטים המבוקשים, ניתן לראות כי העמותה מוציאה את מירב המשאבים על עבודת שטח, כלומר מקדישה את מרצה בפעילויות תרומה חברתית או סיוע לנזקקים שבבני הנוער, אותם היא מאתרת במקומות מגוריהם.

כמובן שמדובר גם בעמותה שמצמיחה מתוכה את המדריכים של העתיד ואדם שגדל בעמותה יהפוך להיות מדריך מן המניין ומן המעלה הראשונה. כך נשמרת הערכיות הרבה של העמותה בעיני החברים והפעילים שלה.

לאורך הזמן, העמותה גם מקדמת את בני הנוער ומתקדמת ביחד איתם. חניך ופעיל בתנועה יכולה להתחיל בגיל 14 במסגרת חוגי סיור ומשם להמשיך להכנה לבגרויות והכנה לצה"ל.

מתוך הפעילות הזו הוא משיך להתקדם ולהתעצם וככל שעובר הזמן הוא גם מצליח לרכוש עוד ועוד כישורי חיים רלוונטיים ובסוף שנות הפעילות משתלב בחברה הישראלית כאדם עם יכולות ורצון לפתח יוזמה אישית וערכים חברתיים של תרומה והתפתחות, בהיותו אדם מועיל לחברה הכללית ולקהילה שבה הוא חבר.

פיתוח תחושת תרומה לקהילה

הפעילות הקהילתית של "אחריי" מבוססת על דרך הפעולה של העמותה והקומונות של חברי שנת השירות של העמותה מחזירים לקהילה שבה הם חיים במשך אותה שנה את כל מה שהם רוצים ויכולים לתת בחזרה.

כיום גם ניתן להצטרף למכינת "גל", שהיא מכינה אליה מצטרפים גם חילוניים וגם מסורתיים.

מתוך היוזמה של "מרכז מעשה" ותנועת "אחריי" היא מנחילה לחניכים שלה את האידיאולוגיה ההתנדבותית, את האהבה לנתינה ואת הצורך באזרחות פרודוקטיבית, תוך כדי לימודי יהדות, היסטוריה של עם ישראל וגיאוגרפיה.

השתתפות במסגרת המכינה מעלה בקרב החניכים מודעות למנהיגות, מציבה אותם בחזית הפיקוד כחיילים המבקשים להגיע לקצונה לאחר הגיוס לצה"ל ופותחת את הדלת בפני אפשרויות לקבלת מלגות לימודים על בסיס הצטיינות מנהיגותית.
 

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
פרויקט תגלית - הקניית ערכים ציוניים לנוער יהודי מהתפוצות - פרויקט תגלית מביא לארץ צעירים יהודיים, מקנה להם ערכים ציוניים ותחושת הזדהות עם המדינה ויוצר דור של שגרירים טובים למדינה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור