עמותת "אחת לתשע" פועלת למען נשים חולות בסרטן השד ולהעלאת המודעות הציבורית למחלה. לחצו לפרטים נוספים...
עמותת "אחת מתשע" - סיוע לנשים חולות בסרטן השד
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

אחת מתשע - עמותה למען חולות בסרטן השד

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15   

בעולם המערבי, סרטן השד הוא המחלה הממאירה הנפוצה ביותר אצל נשים. מדי שנה נפטרות בישראל כ-1,000 נשים מסרטן השד.

על רקע זה הוקמה ב-1994 עמותת "אחת מתשע" ששמה לה למטרה להגביר את המודעות למחלה, להציבה על סדר היום הציבורי ולהפנות משאבים לשירותי תמיכה וטיפול בנשים החולות.

שמה של העמותה נגזר מהנתון הסטטיסטי, לפיו אחת מכל תשע נשים בישראל עלולה לחלות בסרטן השד במהלך חייה. 

פעילות הליבה של העמותה היא ליווי ותמיכה, אותם מעניקות מתנדבות שחלו בעצמן בסרטן השד ומתמודדות עם המחלה או החלימו.

בנוסף מספקת העמותה מידע מקיף, ייעוץ על-ידי מומחים בתחום, הגנה על זכויות וליווי מקצועי לאורך כל שלבי ההתמודדות עם המחלה. במסגרת זו פעילים בעמותה  רופאים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, עורכי דין ועוד.

יוזמות ופעילויות

"אחת מתשע" – שהנה עמותה רשומה ללא מטרות רווח – מציעה לנשים חולות הזקוקות לתמיכה קו חם, אותו מפעילות מתנדבות שהחלימו מן המחלה ועברו הכשרה לסיוע והקלה בהתמודדות.

הקו החם מיועד לסייע גם לקרובים וחברים של החולות המבקשים עצה, תמיכה והדרכה. כמו כן הקימה העמותה קבוצות תמיכה לנשים חולות ולבני זוגן ומציעה גם טיפול אישי, זוגי ומשפחתי, לפי צורכי החולה והעדפותיה.

עמותה זו מפעילה פרויקט נוסף נקרא "לצידך", ובמסגרתו נשים שהחלימו מסרטן השד מלוות נשים המתמודדות עם המחלה ותומכות בהן במפגשים אישיים, בבית ובבית החולים.

העיקרון המנחה הוא שאשה המתמודדת עם המחלה זקוקה למישהי ש"הייתה שם", שתבין אותה ותלווה אותה מקרוב בשלבים השונים של הטיפולים.

הידע והניסיון של המתנדבת מסייעים בהתמודדות ומעניקים מידע, תמיכה והקלה נפשית.

באתר העמותה פועל גם פורום בשיתוף אתר דוקטורס, בו ניתן לשאול כל שאלה ולקבל מידע רפואי מצוות מקצועי הכולל אונקולוגים, כירורגים, כירורגים פלסטיים, גינקו-אונקולוגים ועוד.

מעבר ליעוץ הרפואי, הניתן על ידי מתנדבים, מהווה הפורום במה לחילופי דעות ועזרה הדדית של הגולשות והגולשים.

ידע הוא כוח

בנוסף לכך, מספקת העמותה סיוע מעשי בהתמודדות עם הבירוקרטיה, הממסד הרפואי והאתגרים הכלכליים העומדים בפני החולות.

הארגון מעמיד לרשות הנשים ומשפחותיהן סיוע משפטי של עורכת דין ללא תשלום. מטרת הסיוע היא לענות על כל שאלה הקשורה במימוש זכויות רפואיות, כגון השירותים המוענקים במסגרת החוק וסל הטיפולים של קופות החולים.

כמו כן, זכויות במס הכנסה, ביטוח לאומי וזכויות מול המעסיק. המטרה היא להגביר את הידע והמודעות לגבי זכויות החולה, לעודד ולסייע לה לממשן.

מעבר לפעילותן של מתנדבות מתחומים שונים, עוסקת העמותה בצורה אינטנסיבית באיסוף מידע עדכני ומהימן, במטרה לשמש צינור אינפורמציה שוטף ומקיף לחולות.

באתר העמותה ניתן למצוא תשובות לכל שאלה אפשרית העשויה לעלות – החל בבדיקות, אבחון וגורמי סיכון, דרך ניתוחים, כימותרפיה ותרופות, וכלה ברפואה משלימה ותזונה.

האתר מציע גם מבחר גדול של קישורים לאתרים (ישראליים וזרים), פורומים, בלוגים וכתבות העוסקים בהיבטים שונים של סרטן השד וההתמודדות עימו.

העמותה דואגת לעדכן באופן שוטף על פעילויותיה ולדווח על מחקרים, תרופות חדשות, מדיניות וכו' בתחום סרטן השד בארץ ובעולם.

האגודה למחלמה בסרטן - ליחצו למידע

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור