ארגון אידאה נועד לשמירה על זכויות הגבר במשפחה. הארגון מסייע לגברים בפתרון בעיות בזוגיות ובמשפחה. כל הפרטים באתר
אידאה - שומרים על זכויות הגבר
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

ארגון אידאה - למען זכויות הגבר במשפחה

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

ארגון "אידאה"

נוכח שיעור הגירושין ההולך וגדל והמאבקים הקשים אליהם נקלעים לעתים בני זוג שנפרדים, מציע ארגון "אידאה" יעוץ, הדרכה והכוונה מקצועיים לגברים המתמודדים עם סכסוכים משפטיים ואישיים הקשורים לענייני משפחה.

מדובר בקשת רחבה של תחומים, החל מבעיות זוגיות, ידועים בציבור ואבות בעל כורחם, ועד סוגיות של משמורת, מזונות, הסדרי ראייה ומסורבי גט. גם מי שמתמודדים עם הוצאה לפועל ימצאו אוזן קשבת ועזרה מעשית בארגון.

"אידאה", שהוקם ב-1998, נועד להעניק לגברים שירות מקיף ויסודי בכל הנוגע למעמדם במשפחה, בהמתמודדות עם בית משפט לענייני משפחה, בית הדין הרבני, במשטרה, במחלקת הרווחה וכו'.

הנחת העבודה של מקימי הארגון היא של גברים לא ניתנים סיוע והדרכה מספיקים כדי להתמודד במאבקים משפטיים על רקע זוגי ומשפחתי ובפרט במקרים של משבר גירושין

זכויות בגירושין

ארגון אידאה מציע לגברים גרושים או כאלה המצויים בעיצומו של התהליך, יעוץ, ליווי ופיקוח בתשלום, ופועל מקדם את הסוגייה של הגינות בגירושין באמצעות העלאת המודעות לנושא וקידום שינויי חקיקה.

בין היתר פועל הארגון לשינוי הנורמה שלפיה מקבלת האם באופן כמעט אוטומטי משמורת על הילדים במקרה של פרידת בני הזוג. המטרה היא לאפשר ליותר גברים המעוניינים בכך לקבל משמורת על ילדיהם או לגדלם במסגרת של משמורת משותפת עם גרושתם.

הארגון גם מציע לסייע לגבר הגרוש בכל הנוגע להסדרי ראייה של הילדים, במידה שאינם מתגוררים עימו, בהתמקחות על גובה המזונות שישלם לגרושתו ולילדיו ובחלוקת הרכוש.

המטרה היא ללמד את הגבר המצוי בקונפליקט כיצד למזער את הפגיעה בו בתהליך הגירושים וכיצד לנהל את המאבק בצורה היעילה והמהירה ביותר. הנחת המוצא של מקימי הארגון היא שהסכם הגירושין צריך להיטיב עם שני הצדדים ולא להותיר אף צד מקופח.

התייחסות לכל ההיבטים

באתר הארגון ניתן לקבל אינפורמציה בסיסית לגבי התנהלות במצבים שונים של משבר זוגי, לצד עצות להתנהלות רגישה ומגוננת על הילדים כדי להביא לפגיעה מינימלית בהם.

האתר גם מציע שורה של אנשי מקצוע להם עשוי להזדקק גבר בהליכי גירושין או במאבק משפטי כלשהו על רקע אישי. בין השאר מדובר ביועצי נישואין ומגשרים, פסיכולוגים, רואי חשבון, מאמנים וגרפולוגים.

באתר אידאה ניתן למצוא גם מאמרים בנושאים שונים – כגון הסכמי שלום בית, התמודדות עם בעיות בזוגיות ומזונות – פסקי דין וחוקים הרלבנטיים לנושא והסברים לגבי מושגים שונים (כגון ידועים בציבור, אבות בעל-כורחם ועוד).

האתר מספק עצות בסיסיות, ומציע הרחבה והעמקה בכל נושא נדרש למי שמעוניין לשכור את שירותי הארגון.

מטרת הארגון היא להעניק לגברים כלים מעשיים – לצד תמיכה מנטאלית – להתמודדות עם בעיות שעלולות להפוך לכדור שלג שמתגלגל במשך שנים ופוגע בכולם – נפשית, כלכלית ומקצועית.

הנחת העבודה היא שמידע באשר לזכויות ולחובות החוקיות, וייעוץ צמוד של איש מקצוע הבקיא בנושא, יאפשרו לכל אחד להגיע להסדר גירושין מספק והוגן שלא יפגע בו ובילדיו ולא יקפח את זכויותיו. 

משפחה חד הורית בעיני החוק בישראל - ליחצו לפרטים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור