בתים חכמים שבו בשנים האחרונות את ליבם של כל חובבי הגאדג'טים והחיים הנוחים, אך לפני כל אלו, דווקא ציבור הנכים הפיק תועלת רבה מהטכנולוגיות המתקדמות שיכלו לשלב בכל חדר בביתם ולהגדיל את הנגישות. למאמר המלא לחץ כאן...
חדרים עם נגישות לנכים - בית חכם
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

מהו בית חכם וכיצד נכים יכולים להנות מנגישות בביתם?

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

חדרים ומערכות חכמות המספקות נגישות לנכים

בתים חכמים שבו בשנים האחרונות את ליבם של כל חובבי הגאדג'טים והחיים הנוחים, אך לפני כל אלו, דווקא ציבור הנכים הפיק תועלת רבה מהטכנולוגיות המתקדמות שיכלו לשלב בכל חדר בביתם.

ישנם נכים רבים אשר אשר לא נדרש להם סיוע של מטפל סיעודי 24 שעות ביממה, אך נכותם מגבילה את יכולותיהם בביתם ולמעשה, הטכנולוגיה מאפשרת להם נגישות במקומות בהם אינם יכולים בלעדיה.

לדוגמא, תפעול מערכות של חדרים, כמו פתיחה וסגירה של חלונות, תריסים, נעילה ופתיחה של דלתות, שליטה על מקלטי תאורה ועל כל מוצר אלקטרוני בבית – את כל אלו ניתן לעשות באמצעות שלט רחוק, מכל מקום בבית, בשכיבה, בישיבה, או בעמידה.

שליטה על תאורה בכל חדר בבית

טכנולוגיות של בתים חכמים מאפשרות לנכים לשלוט על כל מערכות התאורה בביתם, בנוחות ומבלי שידרשו לנוע בתוך הבית, להגיע למתגים גבוהים וכדומה. המערכות מאפשרות שליטה מרחוק, הפעלה על ידי חיישנים חכמים, תכנות לפי טיימר ועוד.

לדוגמא, ניתן להגדיר במערכת הבקרה כי בכל פעם שנכנסים לתוך חדר בבית, ידלק בו האור ויכבה אוטומטית בצאתכם מהחדר.

ניתן להגדיר תאורה בהתאם לשעות היום וכמות האור הטבעי בחדרי הבית, בעת שקיעה האורות ידלקו, כאשר יש שמש והתריסים פתוחים – האורות יתעמעמו ויכבו.

בית חכם לעיוורים

הבעיה העיקרית והסכנה אליה חשופים עיוורים בביתם, היא היעדר החוש שמאפשר לכל אדם אחר לזהות מייד עשן, הצפה, תנועה בתוך חדרים בבית או אפילו שבירת זכוכיות על רצפת הבית.

באמצעות חיישנים חכמים המותקנים בכל חדר בבית, יכול כל עיוור להבטיח לעצמו חדרים נקיים מסכנות מעין אלו. החיישנים יכולים לזהות תנועה, טמפרטורה, לחות, ועוד.

בית חכם ובטיחותי

זה לא סוד ולמרבה הצער פורצים וגנבים רבים מוצאים באוכלוסיית הנכים קורבנות קלים. על כן, היבט נוסף בו בית חכם יכול לסייע לנכים, הוא ההיבט הבטיחותי. קיימות טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות התרעה על ניסיונות פריצה והרתעה של פורצים.

כמו כן, חוסר זהירות עלול לגרום לנזקים רבים לבית ולעיתים אף לסכן חיים, המערכות מאפשרות זיהוי תרחישים שונים כמו הצפה, דליפת גז, או קצר חשמלי והגדרת פעולה לכל תרחיש במטרה למנוע נזקים ולהתריע על סכנה.

למידע נוסף על נגישות לנכים, לחץ כאן: נגישות

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור