עמותות וארגוני סיוע - מידע על עמותת אלין בית נועם המסייעת לבוגרים בעלי מוגבלויות שונות - מרכז יום בקרית אונו
בית נועם של עמותת אלין - סיוע לבעלי מוגבלויות
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותת אלין ובית נועם - מרכז יום לבעלי מוגבלויות

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

עמותת אלין - מוסד אברהמס, הנה עמותה ותיקה הפועלת יותר מ- 60 שנה במתן עזרה למען אנשים בעלי נכויות שונות.

במסגרת פעילות העמותה, מפעילה אלין את בית נועם בקרית אונו החל מ-1986, השנה בה הוקם, אשר מהווה בית תעסוקתי לבוגרים בעלי מוגבלות שכלית ומוגבלות פיזית.

בית נועם שם לו למטרה לספק לאותם צעירים מסגרת חברתית לאחר שסיימו את תקופת בית הספר ומהווה המשך טבעי לחייהם, דואג להקנות להם כלים להתמודדות טובה יותר עם החיים וכפועל יוצא השתלבות טובה יותר בקהילתם.

את הקמת בית נועם יזמו הוריהם של אנשים צעירים בעלי מוגבלויות קשות שרצו להעניק לילדיהם מקום אשר יהווה מסגרת חלופית לבית, יספק עבור נכים שוויון זכויות מלא, יאפשר לצעירים לתקשר עם בעלי מוגבלויות אחרים ובד בבד לפתח מיומנויות חדשות ולקבל כלים פרקטיים להמשך החיים.

למי מיועד בית נועם?  

בית נועם נותן שירות לקהל בוגר יחסית (בני 21 ומעלה) בעלי נכויות משולבות (שכלית ופיזית). הבית מספק מלבד מסגרת חברתית גם פיקוח רפואי צמוד במשך כל שעות היום והלילה.

כמו כן, הבית מכיל גם אמצעים סיעודיים טכנולוגיים חדישים לבעלי הנכויות המורכבות במיוחד הנדרשים סיוע בפעולות בסיסיות כגון: אכילה, תנועה ועוד.

הצוות בבית נועם

בית נועם מתגאה בכך שצוות המקום המסייע בהפעלתו הנו הטרוגני מאוד ומכיל אנשים מכל קשת החברה הישראלית. כל חבר צוות (רובם מתנדבים) מחויב לעבודה סבלנית וסובלנית כלפי הדיירים ועוסק בהיבטים שונים של עבודה עימם (למשל, עבודה סיעודית אך גם בילוי יחדיו בשעות הפנאי).

הפעילויות המוצעות
בית נועם מהווה מרכז יום ומציע מגוון רחב של פעילויות שונות, בתוך כך:

טיפולים – היצע הטיפולים שניתן לקבל בבית נועם הינו רחב. ניתן לקבל טיפולי קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, טיפולים פסיכולוגיים ופיזיותרפיה.

מעבר לכך, ניתן להצטרף לתוכניות של טיפול בעזרת אמצעים שונים כגון טיפול באמנות, טיפול בבעלי חיים וכדומה.

מערך הדיור – בית נועם מפעיל מערך דיור בו מתגוררים הדיירים ומופעל על ידי הדיירים עצמם עד כמה שניתן. בנוסף קיים ליווי רפואי צמוד (24 שעות) למערך הדיור על מנת לתת סיוע רפואי מהיר בעת הצורך.

תעסוקה – בית נועם מהווה מרכז תעסוקה לאותם בעלי מוגבלויות, ומשמש ככלי חשוב במסגרת הקניית דפוסי עבודה נורמטיביים. מעבר לכך, משמש מרכז התעסוקה מקור לעניין ואף להנאה בקרב אוכלוסיית הדיירים.

פעילויות העשרה ופנאי – בית נועם מהווה מקום הממלא גם את שעות הפנאי של הדיירים בפעילויות שונות. בסופי השבוע מופעל במקום נופשון המאפשר לחניכים להישאר ללון במקום גם במהלך סופי שבוע בקיץ. 

פרטי התקשרות:

כתובת העמותה - רחוב הרצל 66, קרית אונו, 55216

טלפון - 03-5351344, פקס - 03-5354220

דואר אלקטרוני - yael@beit-noam.org.il

תשלום - קיימת השתתפות כלכלית של המשתתף – מומלץ לברר מול אנשי העמותה.

להצטרפות לבית נועם – נדרש לפנות לעובדות הסוציאליות (בת אל והדס) במספר הטלפון המצורף.
 

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
ארגון וראייטי ישראל - ארגון וראייטי ישראל פועל למען ילדים חולים, מוגבלים ופגועים בכל רחבי ישראל...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור