עמותות וארגוני סיוע - עמותת ה.ל.ל מסייעת לדתיים החוזרים בשאלה בכל אורחות החיים, החל מהסתגלות בחברה החילונית ועד עזרה במציאת תעסוקה, מגורים ולימודים.
עמותת ה.ל.ל ליוצאים בשאלה - תמיכה לחוזרים בשאלה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותת ה.ל.ל - לדתיים החוזרים בשאלה

Hebrew
תאריך: 20/05/2010 12:10   

ה.ל.ל היא אגודה ליוצאים בשאלה. מאז הקמתה בשנת 1991 עזרה העמותה כבר למאות אנשים שביקשו לצאת מהעולם הדתי או החרדי שבו הם היו אל המציאות הישראלית הליברלית והפלורליסטית.

בעמותה מתנדבים מאות אנשים שמקצועותיהם השונים עוזרים בקליטתם של החוזרים בשאלה, כמו עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, רואי חשבון, עורכי דין, סטודנטים ועוד.

כולם נמצאים שם על מנת להיות חלק משמעותי בתהליך שעוברים אלה היוצאים מן העולם החרדי ומנסים להתאקלם במציאות שאינה מוכרת להם, עד לאותו רגע.

כיום יש לעמותה שני סניפים שבהם היא פועלת, האחד הוא בתל אביב והשני הוא בירושלים. סניפים אלו מקיימים פעילויות חברתיות ענפות שבסיסן הוא המפגש האנושי בין המתנדבים ובין החוזרים. הפעילויות כוללות ארוחות בימי שישי בערב, חוגים למיניהם ועוד.

בשביל להיות זמינים כל הזמן מפעילים מתנדבי העמותה קו חם שפועל שישה ימים בשבוע באותן השעות. כמו כן, ישנו אתר אינטרנט שמופעל בשפה העברית, בשפה האנגלית וגם ביידיש. בדרכים הללו ניתן תמיד ליצור קשר עם מתנדבי העמותה וכמובן גם להתייעץ אם צריך.

החזרה בשאלה איננה תהליך קל ופשוט, משום שברגע שאדם מבקש לחזור בשאלה ולהפסיק עם שגרת חייו הדתית או החרדית, הוא לעיתים קרובות מוצא עצמו מנותק אוטומטית ממשפחתו ומחבריו ונשאר לבדו בעולם.

החיים לחוזרים בשאלה הם מאוד קשים, ללא משפחה המכירה בהם וללא כל יכולת וכלים בסיסיים להתמודד עם מציאות החיים מחוץ לקהילה סגורה, וכאן נכנסת עמותת ה.ל.ל לתמונה.

העמותה מעניקה סיוע לנזקקים החוזרים בשאלה בצורות שונות, כמו שיכון בדירות שכורות במחיר סמלי לתקופה של מספר חודשים עד שהם יעמדו על הרגליים וגם סיוע כלכלי מסוים, עד לרגע שבו הם יוכלו למצוא עבודה.

הניתוק המשפחתי הוא גם ניתוק כלכלי, ומכיוון שהוא מתבצע לרוב בגילאים צעירים ועבור אנשים לאל מקצוע מסודר, לא ניתן לשרוד ללא תמיכה כספית.

בנוסף לתמיכה הכלכלית, לכל חוזר יש גם מתנדב מלווה שמוליך אותו לאורך תהליך הקליטה שלו בחיים החדשים, כאשר השאיפה היא שישמר הקשר בין החוזר ובין המתנדב ומשפחתו, על מנת שתהיה תחושה בסיסית של משפחה אוהבת ומקבלת.

כאשר החוזרים כבר מודעים יותר לקודים הסביבתיים שלהם, תומכת בהם העמותה בתהליך ההחלטה על כיוון בחיים.

יש מי מהם שמבקשים ללמוד, מאחר שאורח החיים האורתודוקסי לרוב איננו כולל מקצועות בסיסיים בעולם החילוני, כמו אנגלית או מתמטיקה.

העמותה מנסה לספק כמה שיותר מלגות לימודים לכל מי שרוצה להשלים בגרויות או לגשת למבחן פסיכומטרי במטרה להמשיך במסגרת לימודים אקדמיים.

דבר חשוב לא פחות הוא הליווי והתמיכה בחוזרים כאשר הם מתגייסים לצבא, אם הם מחליטים לעשות זאת. במידה והחוזר מתגייס, הוא נחשב כחייל בודד ויש ללוות אותו גם שם, כמשפחה אומנת וכבית שיש לחייל לחזור אליו.

עמותת ה.ל.ל נתמכת על ידי תרומות בלבד ועדיין אינה מקבל מימון ממשלתי. עמותה זו אינה פועלת על מנת לשכנע חרדים לחזור בשאלה, אלא רק קולטת את אלה שבחרו בכך לבדם.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מידע על עמותות וארגוני סיוע לבני נוער בארץ - כיום קיימים בישראל מגוון רחב של ארגוני סיוע ועמותות המטפלות בבני נוער הזקוק לעזרה או תמיכה נפשית ופיזית. קראו על הארגונים ופועלם.
פרויקט תגלית - הקניית ערכים ציוניים לנוער יהודי מהתפוצות - פרויקט תגלית מביא לארץ צעירים יהודיים, מקנה להם ערכים ציוניים ותחושת הזדהות עם המדינה ויוצר דור של שגרירים טובים למדינה.
עמותות וארגוני סיוע יהודיים - עמותות יהודיות פועלות ברחבי העולם על מנת לקדם מספר רב של מטרות המחזקות את הקהילה היהודית העולמית. הכנסו לקריאה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור