עמותות וארגוני סיוע - כאן תוכלו לקרוא על פעילותה של העמותה המדהימה "הצל ליבו של ילד".
עמותת הצל ליבו של ילד - בישראל ובעולם
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

הצל ליבו של ילד - ניתוחי לב מצילי חיים לילדים

Hebrew
תאריך: 17/03/2010 17:28   

רקע כללי - הצל ליבו של ילד

עמותת "הצל ליבו של ילד" הוקמה בסוף שנות התשעים על ידי ד"ר עמי כהן ז"ל, מומחה ברפואת לב שהקדיש את חייו לילדים, ולזכרו היא פועלת, על מנת לתת מענה לילדים ממדינות מתפתחות בעולם ואשר סובלים מבעיות בריאות בליבם - מומים בלב אשר מסכן את חייהם.

המטרה הכללית של העמותה, המופיעה אצל רשם העמותות, היא למצוא את הילדים הללו ברחבי העולם, להביא אותם לישראל וכאן לאבחן ביתר מקצועיות ופירוט את הבעיה.

שלבי הפעילות

לאחר האבחון מנותחים הילדים, או בארץ או בחו"ל, תלוי בסוג הבעיה, והעמותה פועלת רבות לליווי הילדים וגם המשפחות, טרם הניתוח עצמו וגם בתהליך השיקומי שלאחריו.

בית החולים המפעיל את פעילות העמותה מבחינה מקצועית הוא בית החולים וולפסון בחולון, ולידו ממוקם הבית של העמותה, בו נמצאים הילדים לאורך כל התהליך, עד לשיקומם המלא.

התהליך כולו מלווה על ידי מתנדבי העמותה, שנמצאים לצד הילדים כל הזמן ומהווים להם משפחה תומכת ואנשי מפתח שעליהם ניתן לסמוך ובהם ניתן להיעזר בכל בעיה ומכשול.

בית העמותה מהווה את הבסיס ממנו יוצאים ואליו חוזרים כל הילדים שהגיעו לצורך הטיפול הייחודי הזה.

מתנדבי העמותה נותנים מזמנם הפנוי ונמצאים לצד הילדים ימים כלילות החל מתהליך התנדבות בבית חולים ועד בית הילדים עצמו, על מנת שהילדים עצמם ירגישו מספיק בטוחים לעבור את הניתוח כאשר ורק חלק ממשפחותיהם נמצאים בארץ, אם בכלל.

במשך כל שנות הפעילות של העמותה, נותחו כ-2300 ילדים בארץ ובחו"ל, נבדקו למעלה מ-5000 ילדים והיקף הפעילות חובק עולם ממש, משום שמדובר על 29 מדינות בהן העמותה פועלת ופעלה בעבר.

הפעילות כולה מתאפשרת במאצעות תרומות והצטרפותם של אנשי מפתח, לדוגמה כיום, הזמר עידן רייכל הוא ה"שם החם" אשר לקח על עצמו ללוות את העמותה אם בהופעות, גיוס תרומות וכן התנדבות עם ילדים.

פעילותה של העמותה החלה לתפוס תאוצה וכבשה את ליבותיהם של תורמים וארגונים רבים שהסכימו לתת את חסותם לפרויקט המבורך הזה.

מטרה נוספת - להכשיר רופאי לב בעולם

אחת המטרות הנוספות שהעמותה שמה לעצמה לאורך השנים היא ההכשרה המקצועית של רופאים במדינות שמהן מגיעים הילדים עם בעיות הלב.

מכיוון שלא בכל מקום ישנם רופאים מוכשרים לניתוחי לב, החשיבות היא אף רבה עוד יותר, משום שמספר הילדים שזקוקים לניתוחים מן הסוג הפולשני הזה עומד על כחמישה מיליון וחצי.

לכן, אין הכוונה היא רק להביא את הילדים לטיפול בארץ, אלא גם להכשיר את המערכות הטיפוליות השונות במדינות המתפתחות.

לא כל שכן, כאשר מגיע הצוות הרפואי מישראל לאחד מאותם המקומות בהם הוא מאבחן את הילדים, הוא מגיע עם כל הציוד הרפואי הנדרש, על מנת שניתן יהיה לתת את המענה המתאים למקרה שיהיה בו צורך, ממש כמו המענה המקצועי שהיו מקבלים הילדים אם היו מגיעים לישראל לשם הניתוח עצמו.

כאמור, עם חלוף השנים עוד ועוד ארגונים החלו לתת את חסותם לפעילות המבורכת של העמותה, ביניהם ארגון רוטרי ואף השגריר הבריטי בישראל לקח את הפעילות תחת חסותו בכל זמן הקדנציה שלו כשגריר.

הצל ליבו של ילד - מחממת את הלב

העמותה מצליחה כבר מסוף שנות התשעים לתת מענה לאלפי ילדים בעולם הסולים מבעיות לב מסכנות חיים. עמותה זו, שפעילותה מבורכת המחחמת את ליבם של כולנו.

ללא עזרה מקצועית נאותה וליווי מסור של המתנדבים לאורך כל התהליך, מצבם של הילדים היה שונה בתכלית.

חדשות ומידע - בריאות ורפואה
יתר לחץ דם
כיצד מתמודדים עם המחלה?
אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז - מדריך
בישראל פועלים ארגונים ועמותות סיוע לחולי סרטן
שימור דם טבורי בלידה עשוי להציל חיים בעתיד!
דיאטה מסוכנת
על מקרים של פגיעה בגלל דיאטה מסוכנת
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
עמותת ניצן - כאן תוכלו לקרוא על העמותה הגדולה והמצליחה שעוסקת בסיוע לילדים עם לקויות למידה.
הלל - מהי הזהות היהודית שלך? - ארגון הלל העולמי שם לעצמו למטרה לשלב פעילות יהודית בקמפוסים השונים עם מעורבות חברתית ותרבות.
תוכנית השיניים של ליצמן - טיפולים חינם לילדים - רפורמת השיניים החדשה תאפשר לכל ילד עד גיל 8 לקבל טיפולי שיניים בחינם. מדובר ביוזמה ברוכה, אך הדרך אליה הייתה ארוכה ופתלתלה...
אגודת יד ביד למען ילדים במצוקה - אגודת יד ביד פועלת מאז שנת 1982 למען זכויות ילדים במצוקה...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור