זכויות נשים, הוא נושא הנמצא על סדר היום הציבורי מזה שנים רבות ואומנם נעשה לא מעט במהלך השנים, ניצבים בפנינו עוד אתגרים רבים ומצבן של נשים רבות בישראל, אינו מאפשר לומר כי החברה בארץ שוויונית. לחצו כאן לקרוא עוד על מעמד האישה בישראל ועל הדרכים בהן אתם יכולי
זכויות נשים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותות וארגונים למען זכויות נשים

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15   

מעמד האשה, זכויות נשים בישראל, עמותות וארגונים בתחום

זכויות נשים, הוא נושא הנמצא על סדר היום הציבורי מזה שנים רבות ואומנם נעשה לא מעט במהלך השנים, ניצבים בפנינו עוד אתגרים רבים ומצבן של נשים רבות בישראל, אינו מאפשר לומר כי החברה בארץ שוויונית.

אפליית נשים, הנה מצב חברתי שקיים בתרבויות שונות ובתקופות שונות, במסגרתו מידת השליטה שניתנת לנשים בסביבתן ובחייהן, היא פחותה מזו הניתנת לגברים. שליטה זו יכולה להתבטא בתחומים שונים, בהם הסטאטוס החברתי, המקצועי והכלכלי, מעמדן של נשים בביתן ובמשפחתן, נושאים הנוגעים למיניותה של אישה ועוד.

בארץ פועלים ארגונים רבים הנלחמים למען זכויותיהן של נשים, חלקם עוסקים בהגנה על זכויותיהן הבסיסיות ביותר, כמו הזכות לחיים וביטחון, אחרים פועלים לקידום שוויון תעסוקתי וחברתי במישורים ציבוריים ופוליטיים.

דברים שחשוב לדעת על מעמד האישה בישראל:

  • מחצית מכח העבודה בישראל בנויה מנשים, יחד עם זאת, משכורתן הממוצעת עומדת על כ – 60% ממשכורתם של גברים.

  • 70% ממקבלי שכר המינימום במשק הן נשים.

  • למעלה משליש מהנשים הבוגרות, הוטרדו מינית לפחות פעם אחת.

  • אחת מכל עשר נשים, נפגעת מאלימות במשפחה.

  • כחמישית מהגברים במדינת ישראל סוברים כי על בת זוגתם לקיים עימם יחסי מין בכל עת שיחפצו בכך.

המלאכה מרובה. כל אחד יכול לסייע לנשים בישראל לקבל את המעמד לו הן ראויות בזכות. ניתן לתרום באינספור צורות, החל מתרומות כספיות, דרך עשייה ופעילות חברתית למען הגנה על זכויות נשים וחינוך לקהילה שוויונית וכלה בעידוד מודעות לזכויות נשים והתנהגות המכבדת את מעמדן.

באתר זה תמצאו מידע רחב ומקיף אודות ארגונים ועמותות בתחום זכויות הנשים, על פעילותם ועל כל הדרכים בהם תוכלו לסייע ולתרום.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
אחת מתשע - עמותה למען חולות בסרטן השד - אחת מתשע נשים בישראל חולה בסרטן השד. בדיוק בשל כך החליטה עמותת "אחת מתשע" לחבר בין חולות ולסייע להם בטיפול רפואי ונפשי.
זכויות אם חד הורית בישראל - מידע שאלות ותשובות - אם חד הורית - דעי את זכויותייך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור