מידי יום, נרמסות זכויות עובדים בתחומי עיסוק שונים, עובדים מועסקים בתנאים מחפירים ובניגוד לקבוע על פי דיני עבודה בישראל. למידע על עמותות וארגונים בתחום - לחץ כאן...
זכויות עובדים בישראל - עמותות וארגונים בנושא עבודה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

זכויות עובדים - מידע על עמותות וארגונים

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

עמותות – זכויות עובדים, דיני עבודה

מידי יום, נרמסות זכויות עובדים בתחומי עיסוק שונים, עובדים מועסקים בתנאים מחפירים ובניגוד לקבוע על פי דיני עבודה בישראל.

במדינת ישראל קיים מחסור עצום במידע משפטי לעובדים משכבות אוכלוסיה נחשלות, גם המצב התעסוקתי ושיעורי האבטלה לא מקלים על עובדים השוקלים למצות את זכויותיהם מול המעסיק, אך חרדים לאבד את עבודתם.

על רקע זה, הוקמו עמותות וארגונים שונים שמטרתם לקדם נושאים הנוגעים לרווחת עובדים בישראל, הגנה על זכויות עובדים וסיוע ברמה הפרטנית – כמו יעוץ משפטי וייצוג על ידי עורכי דין בבית הדין לענייני עבודה. שתי עמותות הפועלות בתחום זה, הן עמותת קו לעובד ועמותת מען.

עמותת קו לעובד – למען זכויות עובדים בישראל

עמותת קו לעובד היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1991, במטרה להגן על זכויות עובדים בישראל. העמותה מספקת יעוץ משפטי וייצוג על ידי עורכי דין לעובדים משכבות אוכלוסיה חלשות – עובדים זרים, פלסטינים ואזרחים ישראלים בעלי הכנסה נמוכה.

ברמה הפרטנית מעניקה העמותה מידע לעובדים אודות זכויותיהם וגם סיוע בהליכים מול ביטוח לאומי, מקרים של תאונות עבודה, סוגיות מעמד חוקי בישראל והסדרת רישיונות עבודה.

אנשי הצוות והמתנדבים אוספים ומתעדים מידע אודות מצבם של עובדים מוחלשים בישראל וברמה הציבורית, עושה העמותה שימוש בידע ובניסיון שנצבר, במטרה להוביל שינוי חברתי. העמותה פועלת ללשם כך באפיקים שונים, מול בתי המשפט, הכנסת, משרדי הממשלה והתקשורת.

זכויות עובדים – חינוך, הסברה ואיפה אזרחית

בתחום החינוך וההסברה, עמותת קו לעובד עוסקת בטיפוח מודעות לנושא זכויות עובדים, בין השאר על ידי יצירת נגישות למידע והפצתו בשפות שונות בדפוס, או באינטרנט, פרסום מידע ודוחות, הרצאות וסדנאות לעובדים. כל זאת, במטרה לאפשר לעובדים ולמעסיקים להכיר את זכויותיהם וחובותיהם, כפי שקובעים דיני עבודה בישראל.

אולם, העמותה שמה לה למטרה להגן על זכויות עובדים שלא רק באמצעות עידוד מודעות ופנייה לערכאות משפטיות. קיימים מנגנוני אכיפה אלטרנטיביים, כמו פרסום שלילי למעסיקים שאינם מכבדים זכויות עובדים, תיעוד תלונות ופסקי דין נגד מעסיקים וחברות כוח אדם ופעילות לקידום חשיפת שמותיהם של מעסיקים אשר נמצאו פגמים בהתנהלותם.

מקורות המימון של עמותת קו לעובד, הנאבקת למען זכויות עובדים, הם מכספי תרומה, מקרנות ומאנשים פרטיים.

עמותת מען – סיוע לעובדים

עמותה נוספת המעניקה סיוע לעובדים ונאבקת למען זכויותיהם, היא כאמור, עמותת מען. עמותה זו היא יוזמה עצמאית, בעלת זיקה חברתית לצד השמאלי, הפועלת בצורה פתוחה ודמוקרטית ומאגדת עובדים ללא הבדלי גיל, גזע, מין, אמונה דתית, או השקפה פוליטית. העמותה שואפת להיות כתובת לעובדים לא מאורגנים ובראשם, העובדים הערבים.

לצרכי תמיכה בעובדים פלסטינים, פועלת העמותה בשיתוף פעולה עם עמותות וארגונים שונים בשטחים, במאבק נגד גדרות ההפרדה והמחסומים שגורמים לאבטלה, רעב ודחק ונגד יבוא עובדים "זולים" וחסרי זכויות עובדים.

למידע נוסף בנושא זה בקרו באתר הבא: זכויות עובדים

חדשות ומידע - בריאות ורפואה
יתר לחץ דם
כיצד מתמודדים עם המחלה?
אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז - מדריך
בישראל פועלים ארגונים ועמותות סיוע לחולי סרטן
שימור דם טבורי בלידה עשוי להציל חיים בעתיד!
דיאטה מסוכנת
על מקרים של פגיעה בגלל דיאטה מסוכנת
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
סיוע ויעוץ משפטי למעוטי יכולת ואוכלוסיות חלשות - עמותת הלב - עמותת הל"ב מסייעת בהליכים משפטיים למעוטי יכולת בהתנדבות מלאה!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור