עמותת יד לנקטפים פועלת במספר מישורים, בהם תמיכה וסיוע למשפחות ששכלו את יקיריהן בתאונות דרכים, הנצחת ההרוגים וחקיקה. למידע המלא לחץ כאן...
עמותת יד לנקטפים - סיוע למשפחות
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

יד לנקטפים - סיוע למשפחות של הרוגי תאונות דרכים

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

פעילותה של עמותת יד לנקטפים

עמותת יד לנקטפים, הנה עמותה שהוקמה על ידי ולמען משפחות ששכלו את יקיריהן בגלל תאונות דרכים. העמותה מסייעת במתן הכוונה, סיוע, תמיכה ושיקום, למשפחות שנאלצות באמצע חייהן להתמודד עם טרגדיה נוראית ומתקשות לחזור לתפקוד יום יומי רגיל, כפי שמצופה מהן בכל מעגלי החיים.

עד לא מזמן, לפני מיסוד חוק סיוע לנפגעי תאונות דרכים, משפחות אלו לא הוכרו על ידי המדינה כזכאים לסיוע ושיקום. החוק נמצא בשלבי יישום, אך משפחות רבות, עדיין מתקשות לתבוע הכרה של המדינה בצרכיהן ולזכות בסיוע, שיקום ותמיכה.

קבוצות תמיכה של עמותת יד לנקטפים

עמותת יד לנקטפים מפעילה קבוצות תמיכה שמטרתן לסייע למשפחות שכולות, שאבדו את יקיריהן בתאונות דרכים, להתמודד עם האסון וללמוד לחיות בצלו. הקבוצות מאפשרות שיתוף ושיחה עם משפחות נוספות שחוו טרגדיה דומה, ממקום של תמיכה והזדהות. מנחי הקבוצות הנם אנשי מקצוע המנוסים בהנחיית קבוצות תמיכה מסוג זה.

יתרונה העיקריים של קבוצת תמיכה, על פני סיוע שניתן על ידי איש מקצוע באופן יחידני, הוא האפשרות לתמוך ולהיתמך על ידי אנשים שחוו קשיים והתמודדויות דומות.

האפשרות להתייחס לקשיים שמעלה אדם אחר מפרספקטיבה מנוסה, האפשרות לתת ולקבל תקווה מאדם שעבר בדיוק את אותה החוויה.

עמותת יד לנקטפים – מיסוד וחקיקה

תחום נוסף בו מתרכזת פעילות העמותה, הוא מיסוד וחקיקה בתחום סיוע למשפחות שכולות, שיקיריהן נהרגו בתאונות דרכים. עמותת יד לנקטפים הייתה בין יוזמי חוק מרכזי סיוע. החוק מקצה משאבים לטובת סיוע למשפחות, משתף אגפי הרווחה העירוניים במטרה זו ומכיר בפעילות עמותת יד לנקטפים בתחום קבוצות התמיכה למשפחות.

פעילותה של עמותת יד לנקטפים בתחום ההסברה

עמותת יד לנקטפים יוזמת ומפעילה פרויקטים שונים שמטרתם תמיכה במשפחות השכולות, הנצחה, חינוך למניעת תאונות דרכים ועוד. מטרתה היא להביא לידיעת הציבור את היקף ההרס שנגרם כתוצאה מהקטל בדרכים, את חשיבותה של בטיחות בדרכים ואת צרכיהן של המשפחות השכולות.

בכל התחומים הללו, העמותה קוראת למתנדבים לקחת חלק בפעילותה ולסייע בקידום מטרות אלו.

פרויקט ההנצחה של עמותת יד לנקטפים

פעילות נוספת של העמותה, הנה בתחום ההנצחה. עמותת יד לנקטפים הקימה פרויקט הנצחה לכל מי שאיבד את חייו כתוצאה של תאונת דרכים. שמותיהם ומילים לזכרם של כל ההרוגים ניתן למצוא באתר האינטרנט של עמותת יד לנקטפים, בכתובת: www.niktfim.pionet.com

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור