כל המידע על עמותת לתת המוכרת לכם קודם כל בזכות מיזם ארוחות החג שלה...
עמותת לתת - סיוע לנזקקים ועזרה לשכבות מצוקה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותת לתת - פעילות ומטרות

Hebrew
תאריך: 24/02/2010 17:32

מרביתנו מכירים את העמותה בעיקר בזכות הפרסום המאסיבי בתקופת החגים המבקש תרומת מזון לנזקקים על מנת לקיים את ארוחת החג, אך למעשה היקף פעילות העמותה הינו רחב בהרבה מפעילות זו והיא עוסקת בתחומים רבים נוספים.

עמותת "לתת" מהווה את אחת העמותות הגדולות והפעילות ביותר בישראל ומשמשת כחוד החנית בפעילות הסיוע לאוכלוסיות בשכבות המצוקה בארץ.

מלבד מטרת הסיוע לאוכלוסיה הנזקקת בישראל, שמה לעצמה כמטרה לעודד את הערבות ההדדית בקרב אזרחי ישראל ולטפח את יצר המעורבות בחברה.

כיצד היא פועלת?

על אף פעילותה לקידום שכבות המצוקה בישראל, וביצוע פרויקטים מגוונים המחזקים את החברה הישראלית, העמותה אינה נתמכת על ידי גורמים ממשלתיים ומתגאה בפעילות עצמאית הנשענת כמעט כולה על תרומות של כספים, מזון וציוד הישר מן האזרחים בישראל.

כובד משקלה נשען על מעל 5000 מתנדבים הפועלים ברחבי הארץ, המקבלים תמיכה ממערך של יועצים מקצועיים הכוללים עובדים סוציאליים, מחנכים, רופאים וכדומה.

פעילות העמותה

העמותה עוסקת במספר תחומים במקביל כאשר תחומים אלו כוללים את תחום המזון, הבריאות, החינוך, ניצולי השואה והפעילות בחו"ל.

בתחום המזון עוסקת העמותה באספקת מזון באופן סדיר לאוכלוסיות נזקקות ברחבי הארץ. "לתת" עוסקת בכל מחזור החיים של המזון, החל מאיסופו מיצרני המזון ומתרומות, וכלה בחלוקתו באזורים ולאוכלוסיות הרלוונטיות.

בתחום הבריאות מספקת "לתת" בתוכניתה עזרה על ידי קניה של תרופות לאלו שידם אינה משגת אשר סובלים ממחלות כרוניות וזקוקים לעזרה מיידית.

וזה לא הכל... יש עוד!

עמותת "לתת" עוסקת בתחומים נוספים שהינם אולי ידועים פחות, דוגמת תחומי החינוך, הפעילות עם ניצולי השואה והפעילות בחו"ל.

תחום החינוך כולל עבודה עם בני נוער ברחבי הארץ והקניית ערכי העזרה לזולת והטיפול בנזקק, אלו ערכים הומאניים-אוניברסליים, לטענת העמותה, שעל כל ילד בישראל להכיר וליישם.

הסיוע לניצולי השואה הינו תחום ערכי אשר במסגרתו מסייעת העמותה לניהול החיים התקינים של ניצולי השואה ומסייעת להם לחיות בכבוד. במסגרת זאת, התנועה מסייעת במתן מזון, תרופות וצרכים נוספים.

לבסוף, התחום שאולי אינו מוכר לקהל הרחב בישראל, אך מוכר לכל אלו ברחבי העולם אשר הושפעו מפעילותו, תחום הסיוע בחו"ל.

במסגרת זו, נותנת "לתת" סיוע במקרי חירום אשר מתרחשים ברחבי העולם במקומות שמוגדרים כאסונות הומניטאריים (הסיוע מתבטא במשלוחי מזון, תרופות, צוותים רפואיים ועוד). גם סיוע זה, מקדם את ערכי העמותה וממחיש את אפיונה כארגון הומאני-אוניברסאלי.

דוגמא לסיוע מתחום זה אשר עלה לאחרונה ניתן למצוא בפעילותה של "לתת" בהאיטי. לאחר רעידת האדמה שפקדה את המדינה התארגנה העמותה במהירות ושלחה תוך זמן קצר משלחת רפואית ראשונית. מלבד סיוע ראשוני זה, ממשיכה העמותה גם כיום בפעולות הסיוע בהאיטי וניתן לעזור בתרומות מזון, תרופות, כסף ועוד.

תגיות בעמוד:   עמותות    חינוך    ארגוני סיוע    תרומות    נזקקים    סיוע הומאניטרי   
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
עמותת עזר מציון - עמותת עזר מציון הינה אחת מהעמותות הגדולות הישראל המספקות תמיכה בחולים, בעלי מוגבלויות וקשישים.
אגודת אשל - שיפור מצב הקשישים בישראל - אגודת אשל היא גוף שמפתח תוכניות שיפור מצבם של הקשישים בישראל. קראו עוד!
הצל ליבו של ילד - ניתוחי לב מצילי חיים לילדים - עמותה שבסיסה בישראל, ומטרתה להציל ילדים ברחבי העולם על ידי ניתוחי לב.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור