בארץ חי כיום מספר לא קטן של קשישים הזקוקים לסיוע שלא ניתן על ידי המדינה. איפה מוצאים מענה לצרכים של קשישים ולבני גיל הזהב? למאמר המלא לחץ כאן...
מידע לקשישים ולבני גיל הזהב
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

מידע על עמותות סיוע לקשישים ובני גיל הזהב

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15   

שמירה על כבוד האדם

עמותות גיל הזהב פועלות במטרה לאפשר לקשיש לחיות את חייו, לשמור על איכות חייו ולהגביר את רגש הכבוד ושביעות הרצון שלו. עמותות אלו פועלות למתן סיוע לקשישים ולבני גיל הזהב בתחומים שונים ומגוונים לפי צרכיהם האישיים. העמותות פעולות כמלכ"רים, ארגונים ללא מטרות רווח, ולרוב תופסות את החלל בו המדינה מגלה אוזלת יד.

ציבור גיל הזהב נמצאת בעליה מתמדת. רבים נמצאים מתחת קו העוני ואינם מסוגלים לשלם עבור ההוצאות הרבות. רוב בני גיל הזהב חיים מהכנסה המסתכמת בקצבת זקנה מטעם ביטוח לאומי בתוספת השלמת הכנסה והכנסתם לרוב מספיקה למחייה הבסיסית ביותר ואין באפשרותם לשלם עבור רוב ההוצאות האחרות כגון טיפול שיניים, עזרה רפואית, תרופות, ציוד עזר, אביזרים רפואיים ועוד. 

היכן מוצאים עמותות סיוע לקשישים?

בארץ ניתן למצוא כיום מספר עצום של עמותות לקשישים המסייעות בקשת רחבה של תחומים. עמותות אלו מעניקות סיוע לקשישים במתן מסגרות תומכות סיעודיות, סיוע בתפקוד יום יומי,  עזרה ביתית, יועץ והכוונה ועוד.

חלק מהעמותות עוסקות במעורבות חברתית וניתן למצוא מועדונים ומרכזי יום במטרה לטפח את המעורבות החברתית של הקשישים בקהילה, לאפשר מפגש עם אנשים אחרים ולהקל על הבדידות.

ישנן עמותות המספקות שירותי טיפול בקשישים בביתם, טיפול בחולים שיקומיים וכרונים, מציאת מסגרות מתאימות לקשישים שאינם יכולים לתפקד ואין ביכולתם לשלם לבית אבות. עמותות המתמחות במתן של מגוון פעילויות פנאי, תעסוקה, קורסים, השתלמויות, שירותי רווחה לנזקקים ועוד. עמותות משפטיות המסייעות לקשישים  לקדם את מעמדם וזכויותיהם. עמותות המתמחות במתן השמה של מטפלים, עובדים זרים, שירותי סיעוד ועוד.

כאמור, במדינת ישראל פועלות עמותות רבות העוסקות בסיוע לקשישים ולבני גיל הזהב. לעיתים יש קושי לאתר את העמותות. כיום ניתן למצוא באינטרנט אינדקס גיל הזהב המכיל מידע מקיף בתחום גיל הזהב ומאפשר לכם בצורה יעילה ומהירה לקבל מידע רחב ומלא על עמותות לגיל הזהב.

באתרים השונים תוכלו למצוא באתר עמותות  ומרכזי מידע שיעניקו יעוץ והכוונה לקשישים, כגון מעבר לבתי דיור מוגן או בית אבות, עמותות המספקות מידע על זכויותיכם, יעוץ משפטי וסיוע, מרכזי יום ומועדונים, סיעוד ועובדים זרים. באינטרנט תוכלו גם למצוא מידע על מוצרים שונים, השוואת מחירים של המוצרים ואפשרויות קניה.

שמירה על כבוד האדם היא חשובה והיכן שהמדינה נכשלת בלעזור תופסות מקום עמותות הנותנות סיוע לקשישים ובני גיל הזהב. העמותות עוזרות לבני גיל הזהב לקבל תרופות, סיוע בניהול חיי יומיום תקינים, דיור ועוד.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
אגודת אשל - שיפור מצב הקשישים בישראל - אגודת אשל היא גוף שמפתח תוכניות שיפור מצבם של הקשישים בישראל. קראו עוד!
עמותת רוח טובה - לחברה ישראלית טובה יותר - עמותת "רוח טובה" פועלת מעודדת התנדבות בחברה ומפעילה פרויקטים לחיזוק אוכלוסיות נזקקות.
עמותת עמך - למען ניצולי השואה - עמותת עמך שמה לעצמה למטרה לסייע לניצולי שואה וילדיהם להתמודד עם הטראומות שעברו והקשיים שנערמים עליהם לעת זקנה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור