מידע על עמותת ניצן - כאן תוכלו לקרוא על פעולתה של העמותה המסייעת לילדים עם לקויות למידה. קיראו בהרחבה...
עמותת ניצן - סיוע לילדים בעלי לקויות למידה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותת ניצן

Hebrew
תאריך: 22/03/2010 10:42   

לקויות למידה, במשפט אחד, הן המצב בו אדם בעל בריאות תקינה, מציג הישגים נמוכים באופן משמעותי מן הנורמה המקובלת במבחנים סטנדרטיים (חשבון, קריאה, כתיבה) לשכבת גילו, וסובל כתוצאה מכך בפגיעה בתפקודו התקין במסגרת לימודים ובמסגרות נוספות.

מי את, עמותת ניצן?

עמותת ניצן הינה עמותה רשומה שהוקמה על ידי הורים של ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה בכלל, ושמה לעצמה את מתן הטיפול לאוכלוסיית לקויי הלמידה בישראל כמטרה עיקרית.

במסגרת זאת שמה לעצמה העמותה כמטרה, לעודד את האבחון המוקדם של לקויות הלמידה ולקדם את המודעות לתחום.

מעבר לעבודה עם לקויי הלמידה עצמם, שואפת עמותת סיוע זו גם לשפר את תפיסת החברה ביחס לילדים הסובלים מליקויי למידה ובאמצעות כך מקווה לשפר את מעמדם החברתי במסגרות בו הם נמצאים.

פעילות עמותת ניצן

העמותה פועלת באמצעות סניפים הפזורים ברחבי הארץ (35 סניפים סה"כ) ומופעלת בעיקר על ידי הורי הילדים בעלי הלקויות ובאמצעות מתנדבים הנרתמים לפעילות. אל הסניפים יכולים הילדים להגיע ולקבל תמיכה בדמות אבחון וטיפול בלקות הלמידה, בקשיי הסתגלות והתפקוד.

בנוסף להליך האבחון והטיפול בשלב המוקדם, מנסה העמותה לסייע גם לטווח הארוך יותר ומעניקה שירות של שיקום מוכוון לחיים עצמאיים בקהילה בהיבטי תעסוקה, דיור בקהילה והשתלבות בחברה לבוגרים.

נושא נוסף בו עוסקת העמותה הינו בתחום קידום עזרי הלימוד וקידום האבחון. עמותת ניצן לוקחת חלק פעיל בעיצוב כלי האבחון בהם משתמשים על מנת לקבוע את דרגת לקות הלמידה.

תחום זה התפתח מאוד עם השנים, ועיסוקה של העמותה בנושא ממחיש את החשיבות שנותנת העמותה לקידום התחום ולגישה הרב תחומית בה פועלת. לדידה, הפתרון לנושא אינו בטיפול בלבד, אלא בשיפור תנאי האבחון, ביחס ובמודעות.   

בנוסף לפעילותה הישירה עם לקויי הלמידה מפעילה עמותת ניצן מנסה העמותה לקדם את המודעות בנושא ליקויי הלמידה בישראל גם במישור הפוליטי.

מבחינת חינוך, העמותה לקחה חלק בחקיקה כאשר סייעה לקדם את חוק החינוך המיוחד ופועלת על מנת לממש חקיקה נוספת בתחום על ידי פניה לחברי כנסת וגיבוש רוב פוליטי לאג'נדת התנועה.

פעילויות בסניפים

ברחבי הארץ מפעילה עמותת ניצן סניפים בהם ניתן לקבל את שירותיה. סניפים שונים פועלים כמועדוניות אשר מטפלים באוכלוסיות בגילאים שונים ובעלי בעיות שונות (מומלץ להתעדכן מול הסניף הקרוב לביתכם על מנת לוודא את תחום התמחותו הספציפי).

מלבד הפעילות בתחום הלקות עצמו, עוסקים בסניפים השונים גם בפעילויות נוספות כגון פעילויות אמנות, פעילויות בישול, עורכים טיולים. הסניפים מהווים בית חם ומציעים גם סדנאות והרצאות חוץ בנושאים שונים לאלו שבוחרים להצטרף.

כיצד מצטרפים? 

על מנת להצטרף לעמותת בתור משתתף או בתור מתנדבים, כדאי לאתר את הסניף הקרוב אליכם, אליו תרצו להירשם, ולפנות אליו ישירות באופן טלפוני.

יצוין, כי השירות של העמותה בסניפים כרוך בתשלום, כאשר בד"כ מדובר בתשלום חודשי, כך שמומלץ בשיחה הטלפונית, לברר באופן ממוקד את הפרטים הרלוונטיים אליכם על מנת לקבל מידע מדויק יותר.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור