עמותת סנגור ציבורי פועלת במטרה לצמצם פערים חברתיים, לקדם שוויון וסולידאריות בחברה הישראלית. זאת, באמצעות הסברה על מערכת המשפט, מידע משפטי ומתן סיוע משפטי למעוטי יכולת. לחצו כאן לקרוא עוד...
סנגור קהילתי ? יעוץ משפטי, הסברה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

הסבר על מערכת המשפט ומתן סיוע משפטי

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

סנגור קהילתי – יעוץ משפטי, הסברה וצמצום פערים חברתיים

עמותת סנגור ציבורי פועלת במטרה לצמצם פערים חברתיים, לקדם שוויון וסולידאריות בחברה הישראלית. זאת, באמצעות הסברה על מערכת המשפט, מידע משפטי ומתן סיוע משפטי למעוטי יכולת. עיקר פעילות העמותה מתרכז בשכונות מצוקה בבאר שבע ובירושלים.

סיוע משפטי, הסברה, יעוץ משפטי בירושלים

המרכז הירושלמי של עמותת סנגור משפטי ממוקם בצומת פת, בין שכונות דרום העיר – נווה פת, בית צפאפא, גילה והקטמונים. בשכונות אלו מתגוררת לרוב אוכלוסיה מעוטת יכולת, המונה תושבים ותיקים, עולים חדשים ותושבים מהמגזר הערבי.

סיוע משפטי, הסברה, יעוץ משפטי בבאר שבע

המרכז בבאר שבע נמצא במרכז גילת, במטרה לשרת את שלושת השכונות הצמודות למרכז: שכונה ו' החדשה, שכונה ד' ושכונה י"א. שכונות אלו מאוכלסות על ידי הרבה מאוד עולים מאתיופיה וממדינות חבר העמים, משפחות מרובות ילדים ומשפחות חד הוריות. בנוסף, משמש המרכז ככתובת לקבלת סיוע משפטי עבור האוכלוסייה הבדואית באזור באר שבע.

תחומי סיוע משפטי ופעילות העמותה

מידע משפטי והסברה – העמותה מספקת לפונים מידע משפטי בכל הנוגע לזכויות, הטבות וזכאויות שונות שמקנה החוק וכן, בכל הנוגע לדרכי המימוש של זכויות והטבות אלו. המידע ניתן בתוך מרכז המכונה "חנות זכויות", בו פועלים מתנדבים רבים בגיבוי של צוות מקצועי. המרכז מיידע את הציבור בדבר זכויותיו בנושאי בריאות, דיור, ביטוח לאומי, רווחה, חינוך, תעסוקה ועוד, במטרה ללמד את הציבור כיצד להתמודד עצמאית עם הרשויות ולעמוד על זכויותיו.

לקהילה - לעיתים עולות בעיות הנוגעות לרווחתו של כלל הציבור, או של אוכלוסיה מסוימת ואז הבעיה מוגדרת על ידי העמותה כסוגיה עקרונית המצריכה טיפול ברמת הכלל ודורשת התארגנות של קבוצת אנשים רחבה יותר.

מפגשי מידע - בנוסף, מתקיימים מפגשי מידע במרכזים כמו מועדוני קשישים, מועדוני נוער מצוקה, אולפנים ועוד. מידע על המפגשים וכן מידע משפטי כללי, מפיצה העמותה באמצעות עלוני מידע המנוסחים בשפה פשוטה וברורה לכל תושב.

קשישים ונכים - כמו כן, סטודנטים מתנדבים בעמותה מבצעים סיורים ועוברים מדלת לדלת, במטרה לספק סיוע משפטי לאנשים שסובלים ממוגבלויות המונעות מהם גישה אל המרכזים. כמו נכים, או קשישים, אליהם מובאים שירותי העמותה במטרה לוודא שזכויותיהם לא נשללו ואם כן – לסייע להם במיצוי אותן זכויות.

נושאים בעלי עניין ציבורי רחב - תחומי פעילות נוספים של העמותה, מתמקדים במתן שירותי ייצוג משפטי כאשר מדובר בסוגיות עקרוניות, הנוגעות, בין השאר לזכויות חברתיות. לדוגמא – הזכות לדיור, הזכות לשירותי בריאות, או הזכות לגישה לערכאות המשפטיות. במקביל, פועלת העמותה לקידום חקיקה שתומכת בזכויות חברתיות ובחזון העמותה.

ליחצו כאן להוספת תגובה
1. תודה
אני מאד מעריכה את עבודתכם ואת התנדבותכם לעזור למי שאין ביכולתו להשיג את זכויותיו בשל בעיות כלכליות , וזה גם גורם לתיסכול וויתור מצד האנשים שידם קצרה בעניין הכלכלי ,אני כדומה מזה שנים רודפת אחרי זכויותיי בהוצאה לפועל על המזונות שהגרוש חייב לי ועד היום אין לי עם מי לדבר כי אין לי כסף לממן עו"ד ,אך חברה המליצה לי על שירותכם ואשמח לקבל עזרה ,אני גרושה עם ארבעה ילדים וסובלת מנכות לצמיתןת
סגור
הוסף תגובה

פרידה טחן 04/05/2010 11:15
סגורסגור