הסתבכת? יש לך בעיה? סיוע משפטי של עורכי דין מוסמכים במגוון תחומים. עמותות וארגונים המספקים יעוץ משפטי למעוטי יכולת, עורכי דין מתנדבים, לחץ כאן לפרטים...
סיוע משפטי - עמותות וארגונים המציעים סיוע של עורכי דין
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

יעוץ משפטי חינם, סיוע משפטי למעוטי יכולת

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15   

סיוע משפטי - לשכת עורכי הדין ומשרד המשפטים

רבים האנשים שנקלעים למצוקות שונות ודרוש להם סיוע משפטי, אולם ידם אינה משגת לממנו. בחברה מתוקנת, מערכת המשפט צריכה להיות שוויונית ונגישה לכולם, אך הלכה למעשה – קיים ריבוי של מקרים, בייחוד בשכבות האוכלוסייה החלשות, בהן לא כך הדבר.

הסיבות שונות ומגוונות, לעיתים בגלל בשל קושי לממן שכר טרחה של עורכי דין, או הוצאות אחרות הכרוכות בניהול הליכי משפטים, לעיתים בשל חוסר ידע, חוסר הבנה של התנהלות המערכת המשפטית בארץ, או מחסומי שפה.

סיוע משפטי למעוטי יכולת

בארץ פועלים גופים רבים, חלקם ממלכתיים ולצידם עמותות וארגונים שונים, המעניקים סיוע משפטי למעוטי יכולת. רבים האנשים שאינם מודעים לאפשרות להיעזר בגופים אלו, או לעזור להם.

האגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים – סיוע משפטי למעוטי יכולת, הזקוקים לסיוע משפטי בתחום האזרחי. האגף ממנה עורכי דין מוסמכים, המספקים למבקשים יעוץ משפטי ומייצגים אותם בבתי המשפט – על פי הצורך. הזכאות לקבלת הסיוע נמדדת לפי שני נושאים עיקריים, זכאות מבחינה כלכלית וסיכויי ההצלחה של התביעה.

הסנגוריה הציבורית במשרד המשפטים – חוק הסנגוריה הציבורית קובע כי לחשודים, לנאשמים, לאסירים ולמאושפזים בכפייה הזכות לייצוג משפטי הולם במסגרת ההליכים הפליליים. הייצוג מתבצע על ידי צוות עורכי הדין שעובד בסנגוריה כדרך קבע ועורכי דין נוספים, שפועלים במסגרת משרדיהם הפרטיים ומשמשים כסנגורים ציבוריים. הזכאות לקבלת הסיוע תלויה במצב הכלכלי, בחומרת העבירה ובסוג ההליך המשפטי.

תוכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין – במסגרת התוכנית מתגייסים עורכי דין למתן סיוע משפטי פרו בונו, בתחום המשפט האזרחי, למעוטי יכולת. בלשכה מאגר של עורכי דין מתנדבים, לפי פילוח של תחומי התמחות ואזורים גיאוגראפיים. גם לתוכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין, קריטריונים שונים לפיהם נמדדת זכאותו של אדם לסיוע משפטי. העיקריים שבהם, נוגעים למצבו הכלכלי ומהות התביעה.

פורום רשלנות רפואית - מנוהל על ידי עורכי דין מובילים, המתמחים בנושאי נזיקין וייצוג נפגעי רשלנות רפואית. אם קיים אצלך חשש לפגיעה בגלל טעויות של רופאים, הפורום מעניק במה לשאלות, יעוץ ראשוני והתייעצות עם אנשי מקצוע מתחום המשפט.

עמותות וארגונים - יעוץ משפטי, סיוע משפטי למעוטי יכולת

מלבד פעילותם של משרד המשפטים ולשכת עורכי הדין, פועלות בארץ כמה וכמה עמותות, המציעות סיוע משפטי בתחומים שונים למעוטי יכולת. לדוגמא:

העמותה הישראלית לסיוע משפטי - העמותה הוקמה על מנת לתת סיוע משפטי מקצועי, מהיר ואישי ע"י עורכי דין מומחים.

לפניכם סקירה אודות המוכרות שבהן. העמותות פועלות ללא מטרות רווח, מתוך כוונה להפוך את מערכת המשפט בישראל לשוויונית ונגישה לכולם.

שימו לב, כדאי לקרוא דף זה בתשומת לב רבה, אם נתקלתם בעמותות וארגונים המציעים סיוע משפטי ואינם מופיעים כאן ואינם מוכרים לכם, הקפידו לברר מי עומד מאחוריהן והאם הסיוע והייעוץ ניתנים על ידי עורכי דין מוסמכים.

זקוקים להכוונה ויעוץ משפטי? אנו ממליצים לבקר בפורטל פרובונו - חיפוש עורכי דין

 

חדשות ומידע - בריאות ורפואה
יתר לחץ דם
כיצד מתמודדים עם המחלה?
אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז - מדריך
בישראל פועלים ארגונים ועמותות סיוע לחולי סרטן
שימור דם טבורי בלידה עשוי להציל חיים בעתיד!
דיאטה מסוכנת
על מקרים של פגיעה בגלל דיאטה מסוכנת
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
זכויות עובדים - מידע על עמותות וארגונים - כולנו עובדים ולכל אחד מאיתנו יש זכויות! בואו לקרוא על זכויות העובד של כולנו...
עמותה בהליך פשיטת רגל (פירוק) - הסברים על הליכי פשיטת רגל או פירוק של עמותה רשומה
מקרים בהם שירותי חוקר פרטי דרושים לעמותות - במקרים של חשד למעילה או ביצוע פעולות אסורות, שוכרות עמותות את שירותייהם של חוקרים פרטיים..
סיוע ויעוץ משפטי למעוטי יכולת ואוכלוסיות חלשות - עמותת הלב - עמותת הל"ב מסייעת בהליכים משפטיים למעוטי יכולת בהתנדבות מלאה!
הסבר על מערכת המשפט ומתן סיוע משפטי - עמותת סנגור קהילתי לטובת ציבור מעוטי היכולת בישראל...
עמותת ה.ל.ל - לדתיים החוזרים בשאלה - עמותת ה.ל.ל ליוצאים בשאלה עוזרת לאנשים בתהליכי עזיבת הדת להסתדר במציאות המורכבת של העולם החילוני.
ליחצו כאן להוספת תגובה
1. נכה צה"ל
שלום אני ערן זכאים בן 27 נכה צה"ל כבר 9 שנים גר בירושלים ומתגורר בגילה אצל אימי ברצוני לקבל עזרה בתביעה נגד משרד הביטחון על כך שלא הוכרו פגיעות מסוימות עקב פיגוע באוטובוס קו 20 בקרית מנחם בזמן שירות סדיר ובהחרמת מצב של פגיעות שהוכרו כיום איני מסוגל לעבוד או לתפקד כאדם נורמטיבי ומתקשה בחיי יום יום מכל הבחינות בריאותי נפשי פיזי וכדומה אשמח אם תוכלו לטפל בי וגם אם לא תודה על עזרתכם לאלו שכן חזק ואמץ
סגור
הוסף תגובה

ערן 20/07/2011 11:56
2. עזרה בהגשת תביעה
אני מעונין בסיוע בתשלום בהגשת תביעה על הונאה בתחום תביעות נגד הבנקים על גבית ריבית יתר. נגד נשוא התביעה הוגשו מסספר תביעות שבהן חוייב ע"י ביה"מ.יש בידי חומר שאני יכול להעביר בדוא"ל. היקף התביעה הוא מינימום -.30000 + הוצאות וכו'. איני יכל לגשת לתביעות קטנות כי ההונאה נעשתה נגד חברה. מעונין בהגשת תביעה על בסיס תשלום אחוזים מהזכיה
סגור
הוסף תגובה

אבי שומר 14/12/2010 21:04
3. ייעוץ משפטי חינם לחולים ונפגעי טרור -
גם אצלנו בעמותת הקו המאחד תוכלו לקבל ייעוץ משפטי ופתרון בעיות בירוקרטיות חינם למשפחות נפגעי טרור או לילדים חולים. נשמח לבוא לעזרתכם ככל שנוכל. ניתן ליצור קשר גם דרך האתר שלנו
סגור
הוסף תגובה

הקו המאחד 02/08/2010 15:27
4. פניה לסיוע משפטי-
חברת ביטוח שמעולם לא הייתי לקוחה שלה שלחה אלי מכתב ובו דרישה לשלם לה עבור תשלום פוליסה לביטוח דירה שנה מראש: מעולם לא חתמתי על הסכם עם החברה. אין בידיהם כל חתימה שלי להיפך- הודעתי להם שאינני מעוניינת להיות לקוחה שלהם. התעניינתי טלפונית אצל ידיד בקשר לביטוח הדירה, אך לא הסכמתי מעולם להיות לקוחה שלו בוודאי לא פגשתי אותו אישית ולא חתמתי אצלו על כל הסכם. הסתבר שהוא הודיעה לחברה המעסיקה אותו על כך שאהיה כביכול לקוחה שלו- טרם טרח לשלח אלי תנאי פוליסה. כיצד אוכל להפסיק את דרישתם כשאינני כלל לקוחה שלהם? אודה על עזרתכם
סגור
הוסף תגובה

אולי 19/07/2010 19:23
סגורסגור