עמותת "עזר מציון" תומכת ומסייעת לחולים, בעלי מוגבלויות ועוד - בין אם מדובר בקשישים ובין אם בצעירים ומבוגרים. ליחצו כאן להרחבה.
עמותת עזר מציון - עזרה לחולים ולקשישים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותת עזר מציון

Hebrew
תאריך: 02/03/2010 14:56   

עמותת עזר מציון הינה עמותה העוסקת בעיקר במתן סיוע לחולים, לבעלי מוגבלויות, או לכל מי שנזקק לסיוע בתחום הפרא-רפואי מכל סיבה שהיא.

עמותת עזר מציון נחשבת לעמותה הגדולה והחשובה ביותר העוסקת בתחום זה בישראל.

רקע כללי

העמותה הוקמה בשנת 1979 על ידי מר חנניה צ'ולק אשר נתוודע למצוקה ולקשיים שניצבים בפני חולים מאושפזים ובני משפחותיהם בעת ששהה לצד מיטת חוליו של חמיו.

הרעיון שעמד מלכתחילה מאחורי פעולת העמותה היה להעניק את מלוא הסיוע החומרי וכן את התמיכה הנפשית להם זקוקים חולים, קשישים ובני משפחותיהם הסועדים אותם.

צעדיה הראשונים של עמותת עזר מציון היו חלוקת מנות מזון בין משפחות חולים מאושפזים. מנות אלה בושלו על ידי רעייתו של חנניה צ'ולק במטבחם הפרטי.

עוד סיפקה העמותה שירותי הסעה של חולים לטיפולים ברכב הטנדר הפרטי של משפחת צ'ולק, גיוס מתנדבים/ות מקרב שכניהם של משפחת צ'ולק לשם החלפתם של בני משפחה השוהים ימים כלילות לצד מיטות יקיריהם המאושפזים וזקוקים להפוגה.

העמותה כיום

מאז עשתה העמותה כברת דרך עד כי מן המרכז לשירותי מזון של עמותת עזר מציון נשלחות כיום כחמישים אלף ארוחות חמות מדי חודש לבתי החולים השונים. העמותה מפעילה כעשרים אמבולנסים אשר מובילים חולים אל וחזרה ממוסדות רפואיים בכל רחבי הארץ.

בעמותת עזר מציון פועלים כ 11,000 מתנדבים המספקים סיוע בנושאים שונים ורחבי היקף בכל הקשור לצרכיהם של חולים, בעלי מוגבלויות ובני משפחותיהם.

עד היום עומד מר חנניה צ'ולק בראש עמותת עזר מציון, מהווה דוגמא אישית ומנצל את הניסיון שצבר לשם הרחבה ופיתוח של האפשרויות אשר עומדות לרשות העמותה לשם שירות אותו רעיון מקורי של הענקת מלוא הסיוע הפרא-רפואי הנדרש.

היקף פעילות העמותה

לעמותת עזר מציון כארבעים סניפים הפרושים ברחבי הארץ.

באמצעות מתנדביה הרבים מפעילה העמותה מאגר לאומי לתורמי מח עצם, שירותי הסעה לחולים באמבולנסים או ברכבים פרטיים, הספקת מנות מזון חמות למשפחותיהם של חולים ולנזקקים המרותקים לביתם, מסגרות תמיכה בקשישים, פעילות רווחה, ייעוץ רפואי, השאלת ציוד רפואי, אספקת מוצרים (כגון מוצרי ספיגה לקשישים סיעודיים) במחירי עלות, אספקת מנות דם ועוד.

האומדן הוא כי כשש מאות אלפי אנשים נעזרים בשירותי העמותה מדי שנה, הסיוע ניתן כמובן ללא כל אפליה או העדפה על רקע דת, גזע או מין.

פעילות למען הקשיש

בעמותת עזר מציון הכירו זה מכבר את צרכיהם המיוחדים של קשישים אשר בריאותם החלה לבגוד בהם.

במשך שנות פעילותה פיתחה העמותה את יכולותיה בתחום אספקת הסיוע הפרא-רפואי לקשיש ולבני משפחתו גם במהלך האשפוז אך גם את הסיוע היום יומי הדרוש בעת השהייה בבית ובמסגרת הקהילה.

העמותה מוכרת על ידי המוסד לביטוח לאומי ופועלת גם מתוקפו ובתיאום עמו על מנת לאפשר לקשישים לקבל שירותי סיעוד הנחוצים להם כגון ובחסותה פועל צוות מסור של עובדות סוציאליות ואחיות לשם מתן פתרונות לקשיים שונים באמצעות ליווי, הדרכה צמודה, פסיכוגריאטריה וביקורי בית.

לשם סיוע לקשישים סיעודיים מפעילה העמותה מטפלים מקצועיים ומסורים, וכמו כן מספקת שירותי ייעוץ והכוונה סביב לשעון לכל החברות המספקות שירותי סיעוד לקשישים (וחולים סיעודיים אחרים) באמצעות עובדים זרים.

מרכז שירותי מזון של העמותה מספק מדי יום אלפי מנות מזון חמות.

מבין אלה יש המחולקות למשפחות חולים השוהות לצד מיטת החולה המאושפז אך מנות מזון אחרות מגיעות לשולחנם של קשישים נזקקים.

לאורך שנות פעילותה זכתה עמותת עזר מציון לפרסים ואותות הוקרה רבים וביניהם פרס ישראל על מפעל חיים בתחום התרומה לחברה ולמדינה.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור