עמותת "עיניים בדרכים" - פועלת למען הפחתת תאונות הדרכים ומבצעת הדרכות לילדים ומבוגרים על הרגלי התנהגות בכביש. כנסו לפרטים נוספים...
עיניים בדרכים - מפחיתים את תאונות הדרכים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

עמותת "עיניים בדרכים"

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

עיניים בדרכים הינה עמותה הפועלת על מנת להפחית מקרים של תאונות דרכים בארץ, וכן על מנת להקנות מודעות והרגלי התנהגות נכונים בכביש לילדים ולמבוגרים.

העמותה הינה עמותה רשומה, אשר הוקמה בשנת 2004, ממוקמת באור יהודה, ומונה עשרה חברי ארגון ועוד נאמנים ומתנדבים בכל רחבי הארץ.

עמותת עיניים בדרכים פועלת בדרכים שונות ומגוונות, ומעל לכל מאמינה בחינוך ורכישת הרגלי התנהגות נאותים ובטוחים בכביש כבר בגילאים הצעירים, תביא לתוצאה המיוחלת – דור שלם של נהגים זהירים יותר.

במיוחד שמה לה העמותה למטרה, לחנך לנהיגה בטוחה בסביבת מוסדות חינוך, מכיוון שתאונות רבות מתרחשות בסביבה זו, מתוך פזיזות הנהג וחוסר ידיעה מצד ילדים קטנים הנמצאים בחוב או חוצים את הכבישים ללא השגחה.

פעילותה של העמותה

עמותת עיניים בדרכים פועלת באמצעות תרומות ומתנדבים, בעיקר על מנת לחנך בבתי ספר שונים ולשנות את הרגלי הנהיגה של ההורים מסביב למוסדות החינוך.

לשם כך, מפעילה העמותה תכנית הסברה בשיתוף עם משרד החינוך, משרד התחבורה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, רשויות מקומיות ועוד.

נאמני עמותת עיניים בדרכים מתחייבים ראשית לנהוג באופן זהיר, ובנוסף עליהם לדווח בתום לב, על כל עבירת תנועה אשר חזו בה או היו נוכחים לה, באמצעות טופס מקוון באתר האינטרנט.

הנאמנים מוזמנים לצרף להגשת תלונה זו גם תמונות שצילמו בעת האירוע, כאשר במפורש מצויין באמנת הנאמנים כי אין על נהגים לצלם עבירות תנועה בעודם נוהגים, אלא לאפשר ליושב לצידם לצלם את העבירה, או לעצור את ריכבם בעת הצילום.

עיניים בדרכים - גם באינטרנט

אתר האינטרנט של עמותת עיניים בדרכים מציע מידע רב למעוניינים להרחיב את השכלתם בנוגע לפעילות המתרחשת בארץ בנושא נהיגה בטוחה .

ניתן למצוא סרטונים וכתבות ששודרו בעיתונות ובטלוויזיה, או כאלה הנמצאים באינטרנט, ובהם מידע רב בנוגע לשמירה על תרבות נהיגה הולמת בארץ.

עוד באתר, אמנת העמותה ואפשרויות רבות לדווח על מפגע בדרך או מפגעי בטיחות שונים, באמצעות טפסים מקוונים ייעודיים.

כתבות רבות מספקות מידע חשוב באתר, בנושאים רלוונטיים שחשיבותם רבה, כמו נהיגה בשכרות, נהיגה בטוחה בעונת החורף, וזהירות בדרכים.

באתר העמותה תמצאו גם קישורים לאתרי אינטרנט חשובים בתחום זהירות בדרכים, כמו אתר עמותת אור ירוק, אתר עמותת "בטרם" שעוסקת בעיקר בבטיחות ילדים, אתר התמרורים, ואתר מסלולים – נהיגה למצויינות.

אתר עמותת עיניים בדרכים מציע קישור גם לאתר מפות ,על מנת לתכנן מסלולי נסיעה קצרים ובטוחים בטרם נצא לדרך, וקישור למחשבון השוואת תעריפי ביטוחי חובה עבור רכבים שונים.

סיוע לעמותת עיניים בדרכים

העמותה מאפשרת גם למי שאינם נאמניה לדווח על עבירות תנועה או על מפגעי בטיחות, באמצעות טפסי האתר.

עם זאת, ניתן להירשם כנאמן עמותה, על ידי כך להתחייב על שמירת חוקי התנועה, על תיעד (במידת האפשר) של עבירות תנועה ומפגעים המתרחשים בנוכחותו של נאמן, והתנדבות בימים מרוכזים של פעילויות במוסדות חינוך ובתי ספר שונים.

העמותה פועלת בבתי הספר על ידי העברת תכנים תיאורטיים וחווייתיים, כמו גם על ידי "יציאה לשטח" ושמירה על סביבת בית הספר בטוחה עבור ילדים. דרך האתר ניתן גם לתרום לעמותה על מנת לעודד את פעילותה בתחום בטיחות בדרכים.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור