המלצות על עיצוב לוגו, שילוט ואופן הקמת דוכן ההתרמה כך שימשוך את תשומת ליבם של העוברים ושבים. למאמר המלא לחץ כאן...
קידום עמותות - עיצוב לוגו, שילוט והקמת דוכני התרמה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

טיפים ומידע על הקמת דוכני התרמה לעמותות

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

עיצוב לוגו, ברושורים והקמת דוכני התרמה של עמותות

גופים ציבוריים, עמותות שונות ואף גופים פרטיים ניזונים מתרומות בכדי לממן את פעילותיהם. ישנן דרכים רבות לגיוס תרומות ועמיתים, אחת היעילות בהן היא הקמת דוכן התרמה עם עיצוב לוגו של העמותה, חומרי הסברה, מפעילים ייצוגיים ונוכחות בזמן הנכון ובמקום הנכון.

היבטים ויזואליים בדוכני התרמה

העין מצלמת את מה שהיא רואה, הרבה לפני שאנו מקבלים את ההחלטה – האם לגשת אל הדוכן, לתרום, להצטרף לעמותה, או להמשיך ללכת. חשוב שהדוכן יהיה מזוהה ויזואלית עם העמותה, כדאי לשמור על אחידות בסמלים גראפיים. אם נעשה עבור העמותה בעבר עיצוב לוגו, כדאי שאותו לוגו מעוצב יופיע גם על דוכן ההתרמה. עמותות שהשקיעו בעבודת עיצוב אתרי אינטרנט, טוב יעשו אם יקימו דוכן המתאים לצבעוניות באתר ומאפשר לינק אסוציאטיבי אצל מי שראה את אתר האינטרנט בעבר.

בזמן הנכון...

דוכן התרמה פעיל וטוב צריך לעבוד מתחילת שעות היום ועד לסיומו. עובדה זו מחייבת את מפעילי הדוכן בעצם בארגון של צוותי הפעלה, אשר יוכלו להתחלף בינם לבין עצמם במשמרות. מומלץ כי בדוכן יעמדו שני אנשים, לא יותר ולא פחות, בכדי לתת מענה לפונים, ולתת זמן אחד לשני לצרכים שונים כגון אכילה והתפנות.

שעות פעילות הדוכן כאמור הן למעשה כל עוד יש אנשים במקום בו בחרתם להציב את הדוכן. מומלץ להתכונן לפעילות יותר ענפה בשעות אחר הצהריים דווקא שהן השעות בהן לאנשים יהיה כנראה זמן רב יותר מאשר בשעות הבוקר שהן השעות בהן אנשים לרוב ממהרים למקומות העבודה. יום שישי הוא כנראה היום הטוב ביותר בשבוע להקמת הדוכן היות והוא יום אשר נועד בדרך כלל לקניות ובילויים, כך שלאנשים תהיה יותר סבלנות לגשת לדוכן ולשמוע על המוסד עבורו אתם מבקשים להתרים.

במקום הנכון...

את הדוכן כדאי למקם במקום הומה אדם ככל שניתן, כאשר כדאי מאוד לבדוק את השעות בהם מגיעים האנשים למקום, ואולי אף לתכנן את הדוכן כך שניתן יהיה להעתיקו למקום קרוב אחר כאשר מוקד ההתאספות של בני האדם משתנה בשעות היום. ציוד וחומרים הנלווים לדוכן צריכים להיות מאוחסנים בצורה כזו אשר לא תפריע לעוברים בדוכן, ויהיו נוחים לניידות הן לצורך הקמת הדוכן והן לצורך העתקת מיקומו בעת הצורך למקום הומה יותר.

הקפדה על הופעה ייצוגית

אם ניתן, רצוי כי העומדים בדוכן ההתרמה ילבשו מדים או חולצות אחידות הנושאות את שם העמותה. לבוש מתאים וייצוגי יעמיק את האמינות של העמותה בעיני המתרימים, לעיתים ניתן לשלב עיצוב לוגו של העמותה בחולצות של הנציגים.

לצורך העניין, הבעייתיות העיקרית אשר מתעוררת כאשר מקימים דוכן התרמה היא האמינות של העמותה העומדת מאחורי הדוכן. בהמשך נדבר על החומר ההסברתי אשר מומלץ להביא לדוכן ההתרמה, אך בשלב זה, כדאי ומומלץ להקפיד על הופעה נאותה ומכובדת בעמידתכם אשר מקבלת משקל רב באמינות הדוכן מול התורם.

חשוב להקפיד בעת הגישה אל העוברים והשבים לצורך גרימת התעניינות ולתרומה, לא לתקוף את הקהל ולא לגרום לאי נוחות מצד התורם, לדבר בנימוס ובנועם הליכות, ולזכור שהתרומה צריכה להיעשות מרצונו של התורם ולאחר שהבין היטב עבור מה הוא תורם ולאיזו מטרה.

חומר הסברתי ומתנות

מומלץ להביא אתכם ככל שניתן יותר חומר המסביר על העמותה עבורה אתם מתרימים, החל מנתונים על פעילותה של העמותה ועד להוכחות בשטח של אנשים או מוטבים אחרים אשר זוכים להשתמש בכספי התרומות. אנשים רוצים לדעת לאן הולכים כספי ציבור, וככל שתרבו בחומר המסביר כי נעשה שימוש מקצועי בכספים אלו, למטרות שמקדמת העמותה – כך האמון שתרכשו יהיה רב יותר.

לא לחלק חומרי הסברה על דפים ריקים שלא ברור מי עומד מאחוריהם, דף מסוג זה ישדר חוסר מקצועיות, גם אם מבחינת כתיבת תוכן הוא בנוי נכון. רצוי שיהיה זה ברושור מעוצב, או לכל הפחות לשלב בו עיצוב לוגו של העמותה.

ניתן להעניק לאנשים שתורמים מתנה כלשהי או שי צנוע. ראו לדוגמא את קמפיין ההתרמה של ארגון וראייטי הפועל לרווחתם של ילדים בעלי צרכים מיוחדים, עם סיכת "לב הזהב", אשר אותה קיבלו התורמים בתמורה לתרומה של עשרה שקלים לעמותה, וזכה להצלחה רבה.

אישורים בהקמת דוכן התרמה

את האישור להקמת דוכן ההתרמה עליכם להשיג מהעירייה, במחלקת רישוי עסקים. בכל עירייה ועירייה הדברים מנוהלים אחרת כך שלא ניתן לקבוע חד משמעית את התנאים שיש לעירייה בכדי לקבל את האישור להקמת הדוכן. בוודאי, שככל שהעמותה יותר מוכרת ומבוססת כך יהיה קל יותר לקבל את האישור מהעירייה.

לאחר קבלת האישור מהעירייה להקמת הדוכן, ובהתאם למיקום בו בחרתם להציב את הדוכן, יהיה עליכם לברר את עלות השכירות במקום אם קיימת, לצורך ההדגמה, במידה ובחרתם להציב את הדוכן בקניון כלשהוא, יהיה עליכם להגיע עם האישורים המתאימים מהעירייה אל הנהלת הקניון ולבדוק את מדיניות הקניון בהצבת דוכני התרמה, ואם יהיה עליכם לשלם אי אלו דמי שכירות עבור הצבת הדוכן. כדאי מאוד לבדוק את חוקיות הקמת הדוכן ולא להסתבך בתביעות משפטיות שידרשו סיוע של עורכי דין.

לסיכום, הדברים החשובים ביותר בכל דוכן הם אישורים מתאימים להקמתו, להיות במקום הנכון ובזמן הנכון, גישה יצוגית של מפעילי הדוכן ולסיום - ברושורים, שילוט וחומרים נוספים המכילים עיצוב לוגו של העמותה ומזוהים עם סמליה הויזואליים.

עיצוב לוגו, שילוט וברושורים לדוכני התרמה של עמותות

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור