כיום ניתן למצוא מידע רב ברשת האינטרנט, המספקת מידע רב בתחומים רפואיים שונים ומאפשרת תקשורת והיכרות עם בין חולים המתמודדים עם מחלה מסוימת.
פורומים רפואיים ואתרי תמיכה בחולים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

ארגונים המפעילים פורומים רפואיים

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

רשת האינטרנט מספקת מידע רב בתחומים רפואיים שונים ומהווה פלטפורמה להידברות והיכרות בין חולים המתמודדים עם אותה מחלה.

אתרים שונים מציעים תמיכה בחולים בדרך של מתן מידע, היוועצות עם רופאים מומחים בתחום וניהול פורומים המאפשרים יצירת קשר בין החולים, החלפת אינפורמציה ולמידה מנסיונם של אחרים.

פורומים רבים מנוהלים במדורי הבריאות של האתרים והפורטלים הגדולים בישראל כגון: Ynet או BeOk וכמובן דוקטורס, המיועדים לקהל הרחב ומאפשרים העלאת שאלות בנושאי בריאות, רפואה, מחלות ועוד - וכמובן, קבלת יעוץ של מומחים רפואיים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות.

המלצה: אתר דוקטורס הנו אתר הבריאות והרפואה הגדול בישראל ומציע מגוון עצום של פורומים מקצועיים לשימוש חופשי של קהל הגולשים - בכל בעיה או שאלה בנושאי בריאות.

בישראל פועלות לא מעט עמותות התנדבותיות, ללא כוונת רווח, שתכליתן לסייע לחולים ולהעניק להם תחושה שאינם מתמודדים עם המחלה בגפם.

עמותות אלה מפעילות אתרי אינטרנט ובהם פורומים רפואיים שונים, הכוללים פן אינפורמטיבי - הצגת מידע ועדכונים לגבי המחלה ופן קהילתי - המאפשר יצירת רב שיח בין החולים לבין עצמם בשילוב עם אירוח מומחים רפואיים בתחומים שונים מעת לעת.

חשיבותם של אתרי התמיכה בחולים והפורומים הרפואיים הינה רבה -  באמצעותם שואבים החולים כוח להמשך התמודדות, מקבלים עצות וטיפים מנסיונם של חולים אחרים ומשתפים בקשיים, הכאבים הפיזיים והתחושות הנפשיות.

אתרים אלה מאפשרים גם התגייסות מרוכזת של חולים במחלה מסוימת לטובת רכישת תכשירים רפואיים והוזלת עלויותיהם, ניהול מאבק ציבורי משותף לקבלת סבסוד והקלות מטעם המדינה וכד'.

הערך המוסף העיקרי שמציעים אתרים כאלה הוא החיזוק והעידוד הנפשי, הידועים כנדבך חשוב בנצחון על המחלה וכגורם המסייע להצלחת הטיפול הרפואי.

פורומים ואתרים העוסקים במחלת הסרטן

פורומים רבים עוסקים בהתמודדות עם מחלת הסרטן לסוגיה השונים, ביניהם:

ממאיר - אתר תמיכה בבני נוער ובצעירים חולי סרטן, אשר הוקם על ידי חבריו ומשפחתו של עידן שניר ז"ל, אשר נפטר ממחלת הסרטן, להנצחת זכרו. האתר מציע התמודדות עם המחלה בדרך הומוריסטית ואימוץ הצחוק כדרך להתגברות על הקשיים והכאבים, ובמסגרתו מתאפשרת יצירת קשר ושיתוף תחושות ורגשות בין צעירים החולים בסרטן.

עמותת חיים - למען ילדים חולי סרטן בישראל: מלבד מידע וסיוע מציעים הפורומים באתר העמותה  מידע כללי, פורום יעוץ להורים - לקבלת תשובות מרופאים, פורום תמיכה קהילתי - הורים למען הורים, ייעוץ סוציאלי ופורום הצעות עזרה.

האגודה למלחמה בסרטן
- מפעילה פורום תמיכה ואתר אינטרנט לבני נוער החולים בסרטן ואתר BeOk מנהל פורום תמיכה למשפחות של ילדים חולי סרטן, אשר בהגדרתו אינו פורום רפואי אלא מיועד לתמוך בבני המשפחה, המלווים את יקיריהם שחלו במחלה ולהטעינם בכוחות.

אגודת רחשי לב משמשת מרכז תמיכה ארצי לילדים חולי סרטן ודיאליזה (כליות), אשר שמה לה למטרה לשמח ולרומם את מצב רוחם של הילדים החולים בדרך של פעילות הפגתית מהנה, להשכיח מהם את המחלה ולהעניק להם כוחות להתמודד עמה.

במסגרת פועלה הקימה האגודה מעון יום התנדבותי בבית החולים תל השומר ובו חדרי לימוד, ספרי קריאה ומשחקים, המאפשרים לילדים להתנתק במעט מהסבל והכאב הכרוכים במחלה. במקום מתקיימים חוגי ציור, נגינה ומחשבים, המועברים בהתנדבות.

פורום רפואה ומשפט - אתר דוקטורס הנו אתר הפורומים הרפואיים הגדול והמוביל בישראל. אנו ממליצים לגולשים על פורום רפואה ומשפט, המנוהל על ידי דר. רן לין.

פורום רשלנות רפואית - אתר malpractice הנו מרכז המידע הגדול בעולם בנושא רשלנות רפואית וזכויות החולה. האתר פועל בשפה העברית (בקרוב גם בערבית וברוסית), מתעדכן מדי יום ומפעיל פורום בניהול מומחים לנושאי רשלנות רפואית וזכויות החולה.

פורומים ואתרים העוסקים במחלות אחרות

באתר הרשמי של העמותה לחולי מחלת המעיים קרוהן, ניתן למצוא מידע מקיף אודות המחלה ופורומים בנושאי ניתוחים ותרופות, רפואה אלטרנטיבית ותזונה.

במתכונת דומה מנוהלים פורומים רפואיים של עמותות הפועלות בהתנדבות למען חולים, ובהן: האגודה לסוכרת נעורים בישראל, עמותת חולי פרקינסון בישראל, עמותת חולי אלצהיימר בישראל העמותות לחולי כליה ומושתלים ולקידום ושמירת זכויות חולי הכליות והאתר הישראלי לחולי ALS - ניוון שרירים.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
טיפול פסיכולוגי לא יקר - לא כולם מוכנים לקבל טיפול פסיכולוגי במסגרת קופת חולים ומצד שני, לא לכולם יש המון כסף למימון פסיכולוג פרטי...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור