פסיכומטרי מהווה תנאי קבלה הכרחי לרוב מוסדות הלימוד בישראל - במאמר הבא: על שוויון הזדמנויות בקרוס הכנה למבחן פסיכומטרי
פסיכומטרי למעוטי יכולת - קורס פסיכומטרי בהנחה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

קורס פסיכומטרי למעוטי יכולת - שוויון הזדמנויות בלימודים!

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

שוויון הזדמנויות בלימודים - קורס פסיכומטרי למעוטי יכולת

מבחן פסיכומטרי הוא תנאי הכרחי לקבלה ללימודים אקדמיים במוסדות רבים, אולם הצלחה בבחינה לרוב דורשת מהנבחנים לעבור קורס הכנה שלא כל אחד יכול לממן. עמותות שונות הנאבקות למען שוויון הזדמנויות לכל שכבות האוכלוסייה בישראל, בדגש על נגישותה של השכלה גבוהה לכולם – מציעות סיוע לנבחנים אשר מתקשים במימון קורס פסיכומטרי.

מהו מבחן פסיכומטרי למעשה?

המבחן הפסיכומטרי נחשב למדד הטוב והשוויוני ביותר להערכת סיכויי הצלחתו של הנבחן בלימודים אקדמיים אליהם הוא מעוניין להתקבל. המכונים שמציעים קורסים של הכנה לבחינה פועלים בשוק מאוד תחרותי המגלגל מידי שנה עשרות מיליוני שקלים ובמסגרתו עשרות אלפי נבחנים נהנים מהכנה לקראת בחינת הפסיכומטרי.

נבחן שלא עבר קורס הכנה מקצועי יתקשה מאוד להצליח בבחינה וסיכוייו יהיו פחותים באופן ניכר מסיכויי הצלחתם של הנבחנים שעברו הכנה.

מצב זה, מערים קשיים רבים על מי שידו אינה משגת ועל נבחנים הנמנים על שכבות אוכלוסיה חלשות. למעשה, זוהי הפגיעה הניכרת ביותר ביעילותה של הבחינה ככלי שוויוני ועל כן חשוב כי הקורסים יהיו נגישים לכולם.

עמותות המסייעות בהכנה לקראת פסיכומטרי

לפני כחמש שנים נוסד פרויקט משותף עם חברת קידום, במסגרתו מועבר קורס פסיכומטרי מוזל לצעירים מעוטי יכולת.

במעמד ההרשמה לקורס, מפקידים הצעירים סכום של 500 ₪. סכום זה, הנשמר כפיקדון ומהווה דמי רצינות, מוחזר בסיום הקורס לצעירים, על מנת שישתמשו בו לתשלום עבור ההרשמה לבחינה.

במקרה זה, יוצא שקורס הפסיכומטרי אינו עולה ללומדים, אך הם זוכים ללמוד עם מיטב המדריכים של קידום, מקבלים חומר לימודי והמון יחס אישי.

בקריית ים 20 צעירים וצעירות סיימו קורס פסיכומטרי שנערך בשיתוף פעולה של "קידום", עמותת "אחרי" ומרכז צעירים במסלול אישי חינם תמורת פעילות חברתית בקהילה.

עמותת קדמה למען שיוויון הזדמנויות בחינוך וקידום ההשכלה הגבוהה בשכונות בירושלים מפעילה את פרויקט "גשר לאוניברסיטה" במסגרתו מוצעים לצעירים וצעירות תושבי ירושלים וסביבתה: קורס הכנה לבחינת הפסיכומטרי בשיתוף עם בית הספר אנקורי והשלכה להכוונת חיילים משוחררים בעלות מסובסדת של 500 ₪.

בעמותת לשם, נוסדה למען קידום סטודנטים ומבוגרים עם ליקויי למידה, פתחו קורס פסיכומטרי ייעודי לקהל היעד של העמותה, קורס זה ביוזמת ראשי מכללת אחווה ומרכז התמיכה הפועל בה ובשיתוף

עמותת לשם היה ניסיון ראשון ליצור מערך שלם אשר מקנה לתלמיד:

  • למידה בתנאים מיוחדים הכוללים ייעוץ מקצועי, כיתה קטנה ואסטרטגיות למידה.
  • בניית תיק לקות מסודר הכולל אבחון והגשת בקשה מקצועית וערוכה לקבלת תנאים מותאמים בבחינה.
  • אפשרות להשתלבות בלימודים אקדמיים.

כמו כן, בשל המגמה המתפתחת של מימון קורסי הכנה לפסיכומטרי - הקימו מכוני הפסיכומטרי הגדולים וועדת מלגות, אשר מעניקה מלגה לנזקקים ולחריגים למספר תלמידים מסוים בכל מחזור, בין החברות העושות זאת אפשר למצוא את מכון High Q, קידום ומכון- The EZ Way.

הבאת הפסיכומטרי לאוכלוסיות נחשלות עדיין אינו דבר של מה בכך, אך הנושא מקובל יותר מעבר והיום עמותות רבות שמות את הדעת לנושא, כמו גם מכוני פסיכומטרי הפועלים בכל רחבי הארץ.

 

למידע בנושא מומלץ לפנות אל חברת EZ Way בקישור הבא: פסיכומטרי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לימודי משפטים - מי יעזור לך לממן את התואר? - רוצה לדעת היכן ניתן לקבל מלגה לצורך לימודי משפטים בישראל ובעולם?
עמותת על''ה - למען קידום סטודנטים עיוורים - עמותת על"ה מסייעת לעיוורים הרוצים להשתלב במעגל הלימודים, בבתי הספר התיכונים ובעיקר באוניברסיטאות ברחבי ישראל...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור