פתחון לב הוא ארגון גג הומניטרי בפריסה ארצית, שנוסד בשנת 1998 ופועל לרווחתן של שכבות אוכלוסיה חלשות בישראל. פתחון לב הוא מוסד ללא מטרות רווח, המעניק סיוע ללא הבדלי מוצא, לאום, מין, גזע, או דת. למידע המלא לחץ כאן...
פתחון לב - ארגון סיוע לנזקקים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

פתחון לב - ארגון גג הומניטרי וסיוע לנזקקים

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

פתחון לב – ארגון גג הומניטרי, סיוע לנזקקים

פתחון לב הוא ארגון גג הומניטרי בפריסה ארצית, שנוסד בשנת 1998 ופועל לרווחתן של שכבות אוכלוסיה חלשות בישראל. פתחון לב הוא מוסד ללא מטרות רווח, המעניק סיוע ללא הבדלי מוצא, לאום, מין, גזע, או דת.

חברי הארגון ומתנדביו נאבקים מידי יום בכדי להוציא משפחות וילדים ממעגל העוני ולאפשר להם לחיות בכבוד.

מרכזי הסיוע של פתחון לב מספקים למעלה מ – 4,000 סלי מזון בחודש, למשפחות נזקקות. למעלה מ – 1,000 מתוך סלי המזון הללו, מותאמים לצרכיהן של משפחות עם תינוקות.

בנוסף, מרכזי הסיוע של פתחון לב מפעילים שירותים שונים כמו סיוע משפטי, סיוע נפשי, תמיכה במשפחות עם ילדים במצוקה  ועוד. הארגון פועל בכפוף לביקורת של רשם העמותות.

פתחון לב – "לגעת באופק"

בשיתוף עם אוניברסיטת תל אביב, הקימה עמותת פתחון לב מרכז סיוע לבני נוער בסיכון, בשם "לגעת באופק. במרכז מקבלים בני הנוער כלים שונים להתמודדות עם חייהם המורכבים, קורסי העצמה והעשרה, תמיכה וייעוץ.

מטרתה של תוכנית "לגעת באופן שהוקמה על ידי פתחון לב ואוניברסיטת תל אביב, היא למנוע נשירה של בני הנוער הללו ממסגרות החינוך.

המרכז מאפשר לאנשים פרטיים וחברות, לתרום ישירות לרווחתם של בני נוער בסיכון ולתת לדור העתיד של היום הזדמנות, לא להפוך לדור המצוקה של מחר.

פעילות של פתחון לב בחו"ל

עם צמיחת הארגון, הבינו מנהליו כי שיתוף קהילות שונות בעולם בתהליך מיגור העוני, יאפשר סיוע למשפחות רבות יותר.

כך למעשה, הוקמה בארגון מחלקת קשרי חוץ וטופח חוג  'ידידי פתחון לב' בארצות הברית, מתוך מטרה להסביר על המצוקה ולהזמין אנשים מכל קצוות תבל להתנדב ולתרום.

מחלקת קשרי החוץ של פתחון לב אמונה על הקמה וניהול של חוגי ידידים בארה"ב, אירופה ועוד, ייזום ושימור שיתופי פעולה בין לאומיים, ליווי משלחות המגיעות אלינו, יחסי ציבור ועבודה מול קרנות בין לאומיות ותורמים מחו"ל.

רוצים לתרום ולסייע?

למידע על עמותות וארגונים נוספים, המעניקים סיוע לנזקקים לחץ כאן: סיוע לנזקקים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
עמותת עלם - סיוע לנוער במצוקה ובמצבי סיכון - עמותת עלם מאתרת בני נוער במצבי סיכון ומנסה לסייע להם במגוון אופנים. המתנדבים נותנים כתף תומכת למתבגרים הנמצאים ברחובות וגם דרך הרשת.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור