עמותת קו לעובדת מסייעת בשמירה על זכויות העובדים בישראל. כנסו וקבלו את כל המידע על העמותה ופעילותה
עמותת קו לעובד - שומרים על זכויות העובדים בישראל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

הגנה על זכויות העובדים

Hebrew
תאריך: 31/12/2009 12:15

עמותת קו לעובד

"קו לעובד" הוא ארגון ללא מטרות רווח הפועל במדינת ישראל למען העובדים מאז שנת 1991. מטרתו של הארגון היא להגן על זכויות העובדים בארץ.

במהלך פעילותו, מספק הארגון יעוץ, מידע וייצוג משפטי לעובדים שונים שזכויותיהם נפגעו ובעיקר לעובדים מקופחים, כדוגמת עובדים ישראלים בעלי הכנסה נמוכה, פלסטינאים או מהגרים.

לעמותת קו לעובד ישנם ארבעה סניפים בארץ בערים תל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע. בנוסף לכך, לעמותה ישנם שני סניפים גם ברשות הפלסטינאית בערים קלקיליה ויריחו ופעילי שטח שתפקידם לסייע לעובדים פלסטינים המועסקים בהתנחלויות השונות.

בנוסף לעובדים הקבועים, בעמותה מתנדבים עשרות פעילים באופן קבוע במגוון פעילויות. חברי העמותה עוסקים, בין השאר: באיסוף מידע, בסיוע פרטני ובתיעוד מצבם של העובדים בישראל.

העמותה פועלת בשיתוף עם ארגונים וולונטריים שונים – ישראלים וזרים, כדוגמת: מוקד הסיוע לעובדים זרים, האגודה לזכויות האזרח ורופאים לזכויות אדם.

עמותת קו לעובד זכתה במהלך שנות פעילותה לאותות ופרסים רבים. אחד מהפרסים הנו אות זכויות האדם על שם אמיל גרינצוויג מטעם האגודה לזכויות האזרח, שהוענק לעמותה בשנת 1998 על פעילותה למען זכויות העובדים הזרים בישראל.

פרס נוסף שקיבלה העמותה הוא פרס יושב ראש הכנסת שהוענק לה בשנת 2003 על פעילותה למען חיזוק הדמוקרטיה.

פעילות העמותה

עמותת קו לעובד פועלת במספר מישורים מרכזיים הקשורים לתחומיי העבודה בארץ:

סיוע אישי - בעמותה ניתן יעוץ וייצוג משפטי לכל עובד ששכרו נמוך, שזקוק לעזרה ואינו יכול לפנות לעורך דין פרטי.

העזרה המשפטית הניתנת במסגרת העמותה כוללת סיוע משפטי בדיני עבודה, בדיני מסים, בפנייה למוסד לביטוח לאומי, בהסדרת מעמד עובד חוקי בישראל ובהסדרת רישיונות עבודה כחוק.

פעילות ציבורית - עמותת קו לעובד פועלת רבות גם במטרה להביא לשינוי חברתי ומשפטי בנושאי עבודה ובסיוע לאוכלוסיה מקופחת וחלשה.

פעילותה הציבורית של העמותה כוללת, בין השאר: הגשת עתירות שונות בנושאי עבודה לבתי המשפט, יזום הצעות חוק ופעילות שוטפת מול רשויות השלטון – הכנסת, משרדי ממשלה וגם באמצעות התקשורת.

בעמותה מושקעים מאמצים רבים כדי לחשוף מקרים של הפרת חוק או ניצולו לרעה של עובדים מתוך שיתוף פעולה עם גופים נוספים ובמטרה לשפר את פעילות המערכות האמונות על אכיפת החוק בנושאי עבודה.

הסברה - העמותה משקיעה גם בתחום העמקת המודעות לנושא העבודה ולזכויות עובדים. העמותה מפיצה באופן קבוע "זכותונים" בשפות שונות באמצעות האינטרנט וגם בדפוס.

הזכותוניים הם פנקסים קטנים בהם מפורטות כל זכויות העובדים הבסיסיות. בנוסף לכך, מפרסמת העמותה דפי מידע חשובים ודו"חות בנושאי עבודה, מקיימת סדנאות לעובדים והרצאות מקצועיות לציבור הרחב.

אכיפה אזרחית - בנוסף לאפיק המשפטי, פועלת העמותה כדי להגן על זכויות עובדים גם באמצעות אכיפה אזרחית. האכיפה האזרחית מתרכזת בשימוש במנגנונים אלטרנטיביים שונים, כדוגמת פרסום שלילי של מעסיק הפוגע בזכויות עובדים ועידוד עובדים במגזרים שונים שלא לפנות למעסיקים הנוהגים להפר את זכויות עובדיהם.

נוסף לכך, בעמותה מתבצע תיעוד של תלונות ושל פסקי דין נגד מעסיקים שונים או חברות כוח אדם הפוגעים באופן שיטתי בזכויות עובדיהם.

למידע נוסף, ליעוץ ולסיוע ניתן לפנות לאתר העמותה.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
עמותה בהליך פשיטת רגל (פירוק) - הסברים על הליכי פשיטת רגל או פירוק של עמותה רשומה
סיוע ויעוץ משפטי למעוטי יכולת ואוכלוסיות חלשות - עמותת הלב - עמותת הל"ב מסייעת בהליכים משפטיים למעוטי יכולת בהתנדבות מלאה!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור