אנונימוס היא עמותה ללא מטרות רווח, הפועלת למען בעלי החיים ורווחתם. קראו כאן על העמותה ופועלה.
אנונימוס - עמותה למען זכויות בעלי חיים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

אנונימוס לזכויות בעלי חיים

Hebrew
תאריך: 11/02/2010 17:50   

מי את, עמותת אנונימוס?

אנונימוס הינה עמותה הפועלת למען זכויותיהם של בעלי החיים. העמותה מתקיימת בעיקר מתרומות ומתבססת על מתנדבים כאשר ההכנסות משמשות לצורך פעולתה השוטפת. בשונה מעמותות וארגוני סיוע לבעלי חיים אחרים הקיימים היום בישראל, ארגון אנונימוס אינו פועל לטובת בעלי החיים על ידי מתן מחסה או טיפול וטרינרי אלא כנגד המערכות והמסגרות הגורמות לסבלם של הכמויות הגדולות ביותר של בעלי חיים.

מישורי הפעילות

העמותה שמה לעצמה כמטרה להביא לשינוי דפוסי מחשבה ציבוריים הגורמים להתאכזרות כלפי מאות מיליוני בעלי חיים במסגרות ותעשיות שונות. העמותה פועלת כנגד מערכות הפוגעות בבעלי חיים באופן חוקי ולרוב לצורך עשיית רווח כלכלי. בין המערכות והתעשיות הללו ניתן למנות מספר גורמים:

תעשיית המזון - המביאה למותם של הכמויות הגדולות ביותר של בעלי חיים וזאת לאחר חיים של סבל הנובעים ממערכת שיקולים של רווח והפסד, מבלי לקחת בחשבון את תנאיהם המחיה שלהם.

תעשיית הלבוש - שימוש בעורות של בעלי חיים לטובת יצירת ביגוד והנעלה. מעור נחש, פרוות מינק וכדומה הן הדוגמה הבולטת ביותר לכך.

ניסויים בבעלי חיים - הגורמים לסבל אכזרי בצורה יוצאת דופן לכמויות גדולות של חיות ממגוון מינים. זאת על אף מגוון עדויות הטוענות שברוב המקרים הניסויים הללו כלל אינם הכרחיים ואינם תורמים בכלל לחיזוי של תגובות בבני אדם.

עולם הבידור - המשתמש בבעלי חיי באופן אכזרי בקרקס וכן במגוון אמצעי בידור ותחומים אחרים, לצורך הפקת רווח ומבלי להתחשב ברווחת בעל החיים. במקרים רבים תעשיית הבידור מאלפת את בעלי החיים לנהוג בצורה לא טבעית בשיטות אכזריות במיוחד.

סדר עדיפויות במצבי חירום - באירועים מלחמתיים או אסונות טבע נראה כי איש אינו דואג לחיות הנקלעות בעול כורחן למצבים אלו וכתוצאה מכך נגרם להן סבל רב.

דרך הפעילות של העמותה

העמותה פועלת כנגד המערכות הללו במישור ההסברתי-תודעתי תוך שימוש בתקשורת והפצת רעיונות על מנת לגרום ללחץ ציבורי שיביא לחקיקה, ולשינוי הרגלים של הציבור אשר יפגע במערכות הללו ויקטין את היקף פעילותן. במסגרת הפעולה ההסברתית מופצים לתקשורת, לציבור ולנבחרי הציבור ניירות עמדה, עלונים, דו"חות ותמונות אשר חושפים עובדות אותן הגורמים המנצלים מתאמצים מאוד להסתיר על מנת שלא תיפגע תדמיתם הציבורית ובעקבות כך רווחיהם.

העמותה יוזמת פעולות כמו התפקדות קבוצתית למפלגות על מנת לקדם את טובת החיות, קיום הרצאות ללא תשלום בבתי ספר ומסגרות נוספות וכן הפקה וקידום אירועים המעלים לתודעה את סבלם של בעלי החיים במסגרות השונות המנצלות אותם. במסגרת הפצת הרעיונות, העמותה מדגישה במיוחד את חשיבות פעולותיו של כל אדם ואדם לרווחתם וחייהם של אותם בעלי חיים, על ידי הימנעות של הציבור הרחב מצריכת תוצריהן של חברות שמתעללות בבע"ח בדרך זו או אחרת.

העמותה הגיעה למספר הישגים בולטים, בינם האיסור על פיטום אווזים, איסור על גדיעת קרני פרות ללא הרדמה, איסור על ניצול בעלי חיים לצורך מופעי בידור ואיסור על שימוש בבעלי חיים בניסויים בבתי ספר.

ארגוני סיוע לבעלי חיים
בעלי חיים SOS
ארגון S.O.S למען זכויות בעלי חיים בישראל
עמותת שב"י למען שחרור בעלי חיים
עמותת שב"י פועלת למען שחרור מוחלט של בעלי חיים
צער בעלי חיים
אגודת צער בעלי חיים בכל מקום בישראל!
תנו לחיות לחיות
פעילות למען חיות נטושות ועזובות
עמותת אנונימוס
זכויות בעלי חיים זה אנונימוס!
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
אגודת צער בעלי חיים - אגודת צער בעלי חיים הנה הארגון הוותיק בישראל למען הגנה על זכויות בעלי חיים
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור